niedziela, Luty 17, 2019

Wizytówka firmy i sklepu – strona internetowa

0
Wizytówka firmy i sklepu - strona internetowa

Zobacz, jakie są zalety powierzenia zadania stworzenia strony internetowej profesjonalnej firmie. Co jeszcze, oprócz oryginalności i efektywności zyska Twoja witryna? A co zyskasz Ty?

Jak uzyskać certyfikat SSL i jakie są korzyści z jego posiadania?

0
Jak uzyskać certyfikat SSL i jakie są korzyści z jego posiadania

Certyfikat SSL stanowi podstawę szyfrowania na witrynach internetowych, jest protokołem, za pomocą którego zabezpiecza się połączenia sieciowe. Dzięki niemu, dane transmitowane w Internecie są bezpieczne. Podczas opracowywania SSL, ważną kwestią było, aby protokół był uniwersalny i aby można było zastosować go w protokołach aplikacyjnych jak FTP, http, telnet.

Obsługa certyfikatu jest niezwykle prosta, SSL wykorzystuje się głównie do szyfrowania danych na pocztach, witrynach WWW, serwerach ftp, aukcjach internetowych, a także w ramach płatności i bankowości online.

Co daje nam certyfikat SSL?

  • Przede wszystkim szyfrowanie danych, czyli zabezpieczenie ich przed utratą i przedostaniem się w niepowołane ręce,
  • Użytkownicy stron nie muszą martwić się o swoje dane, a dzięki temu częściej decydują się na zakupu czy wypełnienie formularzu,
  • SSL sprawia, że witryna staje się bardziej wiarygodna. Rozbudowane certyfikaty typu EV wpływają także na wzrost uznania nawet całej firmy,
  • Z punktu widzenia odbiorców, jesteśmy postrzegani jako solidna firma, która ceni sobie kwestię bezpieczeństwa danych,
  • Potencjalni klienci odbierają nas jako zaufaną, rzetelną firmę, skupiającą uwagę na każdy aspekt funkcjonowania.

W jaki sposób uzyskać certyfikat SSL?

  • aby móc nabyć SSL, pod wskazaną domeną musi istnieć strona internetowa,
  • następnie domenę rejestruje się, podając dane firmowe, udostępniane w bazie WHOIS,
  • należy utworzyć konto e-mail z adresem: „admin@szyfrowana_domena.pl”. Do skrzynki trafi wiadomość z potwierdzeniem złożonego zamówienia.

Skąd użytkownicy będą wiedzieć czy strona jest chroniona?

Na to czy strona posiada certyfikat SSL, wskazują 3 elementy. Gdy wejdziemy w daną witrynę, na pasku przeglądarki pojawi się znaczek kłódki lub klucza, a dodatkowo, obszar zmieni kolor na zielony. Kolejna sprawa, to przedrostek „https://” , który znajdzie się w adresie strony.

Kiedy kupić certyfikat SSL dla domeny?

Zawsze stosuj certyfikat SSL na wszystkich twoich witrynach, na którym następuje wymiana danych między Twoją stroną, a użytkownikiem. Prowadząc serwis WWW, w którym użytkownicy rejestrują i logują się na swoje konta lub przeprowadzają transakcje koniecznie musisz zastosować odpowiedni rodzaj certyfikatu SSL.

Z jednej strony zwiększa to wiarygodność twojej strony internetowej w oczach użytkowników, z drugiej zaś daje bezpieczeństwo danym, które wymieniacie. Istnieje jeszcze trzecia strona medalu – strony zabezpieczone certyfikatem SSL są lepiej oceniane przez roboty Google, przez co trafiają wyżej w wynikach wyszukiwania. Można więc pokusić się o stwierdzenie, że każda strona internetowa powinna posiadać zabezpieczenie SSL. – za https://blog.cal.pl/czym-jest-certyfikat-ssl-i-dla-kogo-jest-on-przeznaczony/

Co to jest Gemba – metoda pytań i odpowiedzi

0
Co to jest Gemba – metoda pytań i odpowiedzi

Jak to mówią – praktyka czyni mistrza. To właśnie na tej zasadzie opiera się wiele metod dotyczących rozwój pracowników. Nauka wykonywania swoich obowiązków zawodowych to z jednej strony studia, kursy i szkolenia przygotowujące, a z drugiej doświadczenie praktyczne oraz podpatrywanie tego, jak robią to inni. To właśnie tego dotyczy zasada Gemba związana z Lean Manufacturing. Została opracowana przez prezydenta japońskiej marki Toyota – Fujio Cho, który zachęcał swoich podwładnych do tego, aby „szli i zobaczyli, jak to się robi”.

Kto pyta nie błądzi

Gemba to metoda podpatrywania i szukania wzorców wykonywania danego procesu. Według metody ważne jest to, aby patrzyć przez pryzmat osiągnięcia celów. Nie można zapominać również, że każdą pracę wykonuje człowiek i to właśnie do tego trzeba przywiązać największą wagę. Czasami dużo lepiej zapytać niż nie zapytać. To właśnie dlatego wszyscy postępujący wg. Gemba powinni nie bać się dopytywać i czerpać z doświadczenia innych. Metoda została zaprojektowana w ten sposób, aby umożliwiać pracownikom osiąganie celów swojej organizacji. Muszą oni odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Pierwsze z nich dotyczy tego, jaki jest cel firmy, w której pracują. Czy te cele są zbieżne z działaniami organizacji? Dodatkowo trzeba zwrócić uwagę, czy praca, którą wykonujemy na co dzień, jest nastawiona na osiąganie tychże celów. Wreszcie do gry dochodzi czynnik ludzki, a mianowicie to, czy pracownicy wykazują się zaangażowaniem, ale także czy ich zaangażowanie jest motywowane i wspierane przez zarząd.

Poznaj cel swojej firmy

Aby motywować pracowników wykorzystuje się specjalne metody, które również wiążą się z Gemba. Metoda ukierunkowana jest na wymiar procesowy, a czynnik ludzki ma tutaj kluczowe znaczenie. Pracownik musi starać się zrozumieć istotę organizacji, zadbać o to, żeby dostosować się do metod osiągania celów, gdyż tylko wtedy cały organizm będzie funkcjonował tak, jak należy. Ważne są również pytania „dlaczego?”. Nieświadomość i niewiedza to w tym przypadku bardzo niepożądane stany. Gemba zachęca do tego, aby szukać odpowiedzi na wszystkie nurtujące nas pytania. Tworząc takie wartości, uda się podejść do zrozumienia technicznej strony systemu, który tworzymy. Wg twórców metody, każdy inne działanie to marnotrawstwo wartości i środków produkcji. Każdy pracownik powinien być ukierunkowany na problem i rozwiązywać go najszybciej jak to możliwe. Dopiero później do głosu dochodzi jakość, cel, dostawy i ogólne koszty, jakie ponosi organizacja

Jak poradzić sobie z natłokiem danych?

0
Jak poradzić sobie z natłokiem danych?

Dane to dziś największa wartość dla każdego biznesu. Dzięki nowym technologiom jest bardzo łatwo zebrać ich dziesiątki lub setki tysięcy, nawet jeśli dotyczą niewielkiego biznesu. W jak sposób można nad nimi zapanować?

Chcesz skraść serce wielu potencjalnych klientów? Zleć projekt opakowania swojego produktu dla fachowej agencji i ciesz się zyskiem!

0
Chcesz skraść serce wielu potencjalnych klientów? Zleć projekt opakowania swojego produktu dla fachowej agencji i ciesz się zyskiem!

Wprowadzając na rynek nowy produkt każda firma zastanawia się nad jego opakowaniem. Opakowanie przede wszystkim musi być funkcjonalne, bezpieczne oraz przykuwać zainteresowanie klienta.  W zależności od produktu należy dopasować do niego opakowanie, które zbada o jego bezpieczeństwo i utrzyma właściwości towaru w stanie nienaruszonym.  Normy bezpieczeństwa najważniejsze są w przypadku wprowadzania na rynek produktów spożywczych. Tutaj najczęściej mamy do czynienia z opakowaniami hermetycznymi i szczelnie zamkniętymi. Tylko takie rozwiązania pozwalają wprowadzić produkt spożywczy do sprzedaży i zadbać o jego długi termin spożycia.

Projektowanie opakowań to zadanie dla agencji, które mają na wyposażeniu nowoczesny sprzęt oraz zatrudniają fachowców posiadających specjalistyczną wiedzę na ten temat. W końcu dobrze dobrane i wykonane opakowanie produktu ma ogromne znaczenie dla sprzedaży i odbioru towaru.

Agencja Meggot – projektowanie opakowań

Chciałbyś wprowadzić na rynek produkt, który podbije serca wielu klientów? Będzie cieszył się dużym zainteresowaniem i znajdzie się w czołówce najchętniej kupowanych produktów? Zgłoś się do agencji meggot i poproś ich o pomoc!

Projektowanie opakowań to główna specjalizacja agencji Meggot. Od wielu lat wykonują najciekawsze opakowania, które są cenione pod względem bezpieczeństwa, funkcjonalności oraz wyglądu. Zlecenie projektu dla agencji to pewność, że Twój produkt będzie posiadał najlepsze opakowanie pośród innych towarów z tej samej branży. Zyskasz najciekawszy design, którego pozazdrości Ci każdy konkurent. Zaciekawisz miliony odbiorców i w szybkim czasie odnotujesz duże zyski ze sprzedaży. Otrzymasz projekt gotowy do druku (Desktop Publishing) i będziesz na 100% zadowolony ze swojego opakowania.

Projektowanie opakowań przeprowadzane jest przez najlepszych grafików, którzy korzystają z nowoczesnych sprzętów i posiadają bogatą wyobraźnię. Nidy nie korzystają z szablonów i zawsze stawiają na różnorodność oraz odmienność. Słuchają potrzeb klienta i dobierają do nich wyjątkowe i spełniające oczekiwania opakowanie.

Agencja Meggot może pochwalić się licznymi projektami opakowań to produktów – spożywczych, chemicznych, alkoholi, parafarmaceutyki, petfood oraz wielu innych. To właśnie oni stworzyli między innymi innowacyjne puszki do napojów energetycznych, papierowe i bezpieczne opakowania na jajka, napoje dla dzieci w kartonikach, czy też unikatowe puszki do konserw rybnych.

Korzyści płynące z zlecenia wykonania projektu opakowania dla agencji Meggot

Zlecając projekt opakowania dla agencji masz pewność, że otrzymasz designerskie i unikatowe opakowanie dla swojego towaru. Zawsze otrzymujesz gwarancję niepowtarzalności opakowania i dzięki temu możesz szybko zjednoczyć sobie potencjalnych klientów. Pracownicy agencji nie korzystają z żadnych szablonów i projektują opakowanie specjalnie dla Ciebie i Twojego produktu.

Terminowość to również istotna kwestia w zakresie produkcji i sprzedaży, agencja Meggot zawsze wyznacza konkretny termin odbioru opakowania i nie naraża swoich klientów na przestoje oraz dodatkowe problemy.

Oprócz zaprojektowania opakowania agencja Meggot chętnie służy pomocą w zakresie przygotowania reklamy oraz całej promocji dla Twojego produktu. Jeśli chcesz zostać zauważony na rynku wypróbuj agencję Meggot i ciesz się szybkim zyskiem! Twój produkt będzie pożądany przez licznych klientów z całego świata, a Ty staniesz się wzorowym przedsiębiorcą.

Kody rabatowe do największego sklepu z odzieżą – Denley

0
Kody rabatowe do największego sklepu z odzieżą – Denley

Z pewnością wielu z was uwielbia zakupy przez Internet. Jest to bardzo prosta forma wyposażania się w przedmioty, dlatego coraz większe grono konsumentów wybiera właśnie taki sposób. Jednym z największych w Polsce sklepów internetowych z odzieżą jest Denley. To blisko 50 kategorii, w których znajdziemy najróżniejsze części garderoby, obuwie oraz szereg akcesoriów różnego typu. Zakupy na tej witrynie stają się szczególnie opłacalne, jeżeli wykorzystamy kod rabatowy Denley, który można zdobyć na kilka sposobów.

Jak zdobyć kupon?

Jak już wspominaliśmy, istnieje kilka dróg pozyskania kodu rabatowego Denley. Najpewniejszymi zniżkami będą te przydzielone bezpośrednio przez sklep, czyli z tzw. pierwszej ręki. Z takiej bonifikaty można skorzystać podczas trwania promocji, które to zazwyczaj podyktowane są różnego rodzaju świętami, okresami wiosennymi, jesiennymi lub po prostu dobrą wolą właścicieli. Bardzo często bywa również tak, że kupon z kodem rabatowym Denley znajdziemy w paczce z naszym zamówieniem – wtedy można wykorzystać go na kolejne zakupy.

Strony z dobrymi kodami rabatowymi

Istnieje również alternatywny sposób na pozyskanie kodu rabatowego Denley. Są to różnego rodzaju strony internetowe, które skupiają się na tego typu działalności, a na witrynie znajdziemy zniżki do najpopularniejszych sklepów w danej kategorii. To bardzo wygodne, ponieważ wszystkie potrzebne informacje znajdują się w danym miejscu i przykładowo, jeżeli chcemy dotrzeć do kodu rabatowego Denley, nie powinno nam to zająć więcej niż kilka minut. Trzeba jedynie uważać na to, aby nie trafić na niedziałającą zniżkę. W Internecie roi się od różnego rodzaju kodów rabatowych, które albo zostały już wykorzystane, albo nigdy nie posiadały przypisywanej im właściwości. Jednak, jeżeli wybierzmy znana i renomowaną stronę, to z pewnością kod rabatowy Denley lub każdy inny zadziała, dzięki czemu uda nam się kupić nasze produkty dużo taniej.

Korzystanie z kodów rabatowych Denley jest opłacalne, szczególnie jeżeli kupujemy wiele rzeczy w jednym sklepie lub jedną za dużą stawkę. Nie trudno się domyślić, że jeżeli zniżka opiewa na 10%, to lepiej wykorzystać ja na droższą rzecz. Podobnie jest w przypadku zamawiania kilku artykułów. Jeżeli posiadamy kod rabatowy Denley, to najczęściej będzie on dotyczył całościowej sumy zamówienia, a nie konkretnej rzeczy. To właśnie dlatego warto się zastanowić, czy przypadkiem nie lepiej kupić od razu większej ilości przedmiotów.

Oprogramowanie szpiegowskie w telefonie – jak wykryć i się przed nim bronić?

0
Oprogramowanie szpiegowskie w telefonie - jak wykryć i się przed nim bronić?

Jeszcze kilka lat temu telefony komórkowe służyły jedynie do dzwonienia i wysyłania wiadomości tekstowych. Dziś te multimedialne urządzenia są używane przede wszystkim do przeglądania Internetu, ale również innych celów – robienia zdjęć, korzystania z komunikatorów, poczty e-mail. Wiele instalowanych przez nas codziennie aplikacji posiada różne wirusy czy ukryte możliwości śledzenia naszych działań. Zatem więc jak wykryć oprogramowanie szpiegowskie w telefonie? Czy da się przed nim bronić?

Czym jest oprogramowanie szpiegowskie i jak działa?

Dziś zdobycie danych na temat połączeń danego użytkownika nie stanowi najmniejszego problemu. Jednak dla złodzieja jest to niewiele warta informacja. Dzięki specjalnym śledzącym programom haker może monitorować dowolne działanie użytkownika danego telefonu, w tym podsłuchiwać jego rozmowy. Co gorsza istnieje również możliwość nagrywania tych rozmów i wysyłanie ich na dowolny numer telefonu czy adres e-mail bez najmniejszej wiedzy właściciela. Jak wykryć oprogramowanie szpiegowskie w telefonie samodzielnie w domowym zaciszu? Jest to zadanie bardzo trudne, ponieważ jego działanie jest bardzo szybkie. Zdobycie listy kontaktów czy haseł do poczty elektronicznej, mediów społecznościowych i konta bankowego może zająć wprawnemu złodziejowi nawet kilka minut. Oprogramowanie typu SpyPhone jest ukryte i niewidoczne z menadżerze aplikacji. Po wysłaniu danych są one kasowane, więc trudne jest ustalenie przez kogo zostało ono założone. W Polsce instalowanie aplikacji typu SpyPhone jest nielegalne i każdą próbę przejęcia naszych danych powinniśmy zgłosić organom ścigania.

Jak wykryć oprogramowanie szpiegowskie w telefonie?

Podstawowym bodźcem, który powinien zwrócić naszą uwagę powinno być nadmierne nagrzewanie się urządzenia. Z powodu nagrywania i wysyłania danych, telefon wykorzystywany jest bardziej niż normalnie co powoduje zwiększoną pracę procesora, a przez co nagrzewanie. Sygnałem, który również może sygnalizować nam szpiegowanie jest większe niż normalnie zużycie danych komórkowych.

Wykrywanie oprogramowania szpiegowskiego w telefonie jest możliwe dzięki wielu darmowym aplikacjom dostępnym na najpopularniejsze systemy operacyjne. Dwiema znanymi są Private Zone oraz Lockwatch. Jeśli posiadamy telefon z systemem Android możemy wybrać jeden z nich, jeśli iPhone’a to tylko ten pierwszy. Zaniepokoić nas może również dziwny odgłos w słuchawce. Wykrycie oprogramowania szpiegowskiego w telefonie może również ułatwić dodatkowo płatny program antywirusowy. Aplikacje te konstruowane są przez najlepszych na świecie specjalistów w zakresie wykrywania i usuwania szkodliwego oprogramowania ze sprzętu multimedialnego. Posiadając zaawansowany program antywirusowy możemy być pewni, że żaden złodziej nie otrzyma dostępu do naszych danych.

Atuty najlepszych firm oferujących pomoc drogową

0
Atuty najlepszych firm oferujących pomoc drogową

Polski rynek usług z zakresu pomocy drogowej przeżywa bardzo duży rozwój. Nie jest to niczym dziwny, ponieważ nowocześni ludzie doceniają zalety motoryzacji i posiadania własnych samochodów. Stanowią one źródło transportu, dzięki któremu można załatwiać różne sprawy i pokonywać różne trasy według własnego uznania. Oczywiście są to tylko maszyny podatne na awarie lub uszkodzenia w wyniku stłuczek albo wypadków. To właśnie dlatego popyt na pomoc drogową jest bardzo wysoki i stale rośnie.

Nie każdy musi znać się na motoryzacji, naprawie samochodów, itp. Nawet w przypadku posiadania odpowiedniej wiedzy, naprawa auta na trasie jest niemożliwa bez posiadania odpowiedniego sprzętu. W związku z tym jedyną możliwością rozwiązania nagłego problemu na drodze jest zatrudnienie fachowców z branży pomocy drogowej. Na terenie naszego kraju działa bardzo duża liczba firm, jednak znalezienie wśród nich specjalistów spełniających określone wymagania jest czasochłonne. Warto jednak poświęcić czas na poszukiwania, aby zyskać wiele istotnych korzyści.

Korzystne ceny realizowanych usług

Bardzo ważną zaletą najlepszych firm działających w branży pomocy drogowej jest zapewnianie najwyższej jakości usług w atrakcyjnych cenach. Wybór lokalnych, pobliskich firm może pozwolić na zmniejszenie kosztów dojazdu na miejsce zdarzenia i ewentualnego holowania, a to z kolei sprawi, że ogólna cena za usługę tym bardziej nie będzie wysoka. Spora liczba firm zajmujących się pomocą drogową prowadzi własne warsztaty specjalizujące się w różnych naprawach. Powierzenie im również naprawy może przełożyć się na dodatkową obniżkę ceny w ramach jakiejś promocji, itp.

Obszerna oferta obejmująca wiele form pomocy

Wielu ludziom pomoc drogowa kojarzy się wyłącznie z holowaniem rozbitego pojazdu lub samochodu, który uległ awarii do warsztatu. Owszem jest to niezwykle popularna usługa, ale najlepsze pomoce drogowe starają się w pierwszej kolejności rozwiązać problem na miejscu, a holowanie jest dla nich rozwiązaniem ostatecznym. Oferty najlepszych firm obejmują szeroki wachlarz usług, takich jak holowanie, naprawa auta na miejscu, dowóz paliwa, naprawa ogumienia, pomoc w uruchomieniu pojazdu z rozładowanym akumulatorem, itp. Generalnie dzięki takim specjalistom można rozwiązać praktycznie każdy problem na drodze.

Najlepsze wyposażenie i personel z doświadczeniem

Następną ważną zaletą najlepszych firm oferujących pomoc drogową jest szybka, sprawna i dokładna realizacja zleceń przez fachowców posiadających duże doświadczenie oraz używających nowoczesnego zaplecza technicznego. Bardzo ważną sprawą jest posiadanie przez daną firmę wielu holowników przystosowanych do holowania różnych typów pojazdów i ładunków o różnej masie. Podstawą, na którą należy zwracać uwagę jest również całodobowa pomoc drogowa.

Poszukiwanie najlepszych fachowców

Dobrego fachowca można znaleźć szybko jeśli wiadomo gdzie trzeba szukać. Dobrym pomysłem jest serwis internetowy znany pod nazwą pomocdrogowa.info. Jest to obszerna baza danych, w której znajdują się informacje na temat firm specjalizujących się w świadczeniu usług z zakresu pomocy drogowej na terenie całej Polski. Posiada ona funkcję geolokalizacji, więc nawet nie trzeba znać swojego dokładnego położenia, aby znaleźć pobliskich usługodawców.

Laweta w Krakowie

Co to jest branding i jak z niego korzystać, aby zbudować świadomość marki

0

Przedsiębiorcy rozpoczynający swoją działalność, a także prowadzący firmy już od dłuższego czasu, szukają sposobów na zainteresowanie swoją ofertą jak największej liczby osób. Atrakcyjne w formie reklamy, pomysłowe kampanie marketingowe, dbanie o wizerunek firmy – to wszystko przekłada się na większą rozpoznawalność marki, a co za tym idzie – również na sukces finansowy.

EDI, czyli elektroniczna wymiana danych – co warto o niej wiedzieć?

0

Coraz więcej przedsiębiorstw bazuje na elektronicznej wymianie danych – EDI. Czym dokładnie jest EDI i jakie ma zastosowanie w biznesie?