wtorek, Kwiecień 24, 2018

Jak ustawić telewizor w salonie?

0

Najczęściej najpierw kupujemy telewizor, a potem zastanawiamy się, jak go ustawić. Kierujemy się jego rozmiarem, ceną i ew. promocjami, zamiast to odpowiednio zaplanować. Kusi Was najnowszy telewizor Samsung? A może trafiliście na przecenę modeli poprzedniej generacji Panasonica? Nie decydujcie się na zakup pod wpływem impulsu – najpierw przemyślcie, jak ustawicie telewizor w salonie.

Elektroniczny system obiegu dokumentów. Co to takiego i dlaczego warto mieć go w swojej firmie?

0

Elektroniczny obieg dokumentacji staje się coraz popularniejszy. Nic w tym dziwnego – dzięki niemu firmy oszczędzają zarówno czas, jak i pieniądze. Wydajność pracowników rośnie, skraca się czas realizacji transakcji, a poufne dane przedsiębiorstwa i jego klientów są jeszcze lepiej chronione – nic tylko się cieszyć! Ale czym właściwie są systemy elektronicznego obiegu dokumentacji i jakie korzyści płyną z wdrożenia takiego narzędzia?

Wszystko, co chciałbyś wiedzieć o materiałach POS

0

Pojawienie się pierwszych materiałów POS przypisuje się początkom promocji w handlu. To właśnie wtedy przedsiębiorcy sięgnęli po odpowiednie środki, które pozwoliły im zaprezentować i promować swój produkt.

Pit-37 – jak prawidłowo go rozliczyć?

0

Pit-37 jest wybierany przez 82 procent polskich podatników. Jak prawidłowo go rozliczyć? Jak wypełnić formularz, by mieć pewność, że deklaracja będzie przygotowana poprawnie?

Pit 37 rozliczenie – dla kogo jest przeznaczone?

Rozliczenie pit 37 jest przeznaczone dla wszystkich podatników, którzy otrzymują wynagrodzenie z tytułu umowy o pracę, emerytury, umowy zlecenie i umowy o dzieło. Jeżeli uzyskuje się przychody z innych źródeł, należy je rozliczyć na innym formularzu pit.

Pit-37 – szybkie rozliczenie dzięki programowi do pit

Jak rozliczyć pit 37, by mieć pewność, że deklaracja jest wypełniona prawidłowo? Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z programu do pit. Program umożliwia wypełnienie deklaracji w ciągu kilku minut bez konieczności posiadania specjalistycznej wiedzy na temat podatków. Polskie prawo podatkowe jest jednym z najbardziej skomplikowanych na całym świecie, dlatego program jest ogromnym ułatwieniem dla przeciętnego podatnika.

Rozliczenie pit 37 jest prostsze dzięki programom takim jak pitax.pl/pit-37. Korzystając z nich, formularz wypełnia się w ciągu kilku minut, bez obaw, że pominie się niektóre pola. Ponadto program umożliwia rozliczenie ulg podatkowych i wybranie organizacji pożytku publicznego, której przekaże się 1 procent podatku. Korzystanie z programów jest polecane podatnikom, którzy dotychczas decydowali się na złożenie pit-40 przez pracodawcę w ich imieniu.

Program ułatwiający rozliczenie przez Internet

Obecnie większość podatników wybiera opcję rozliczenia się z urzędem skarbowym przez Internet. Wysłanie pita online pozwala uniknąć kolejek w urzędzie skarbowym oraz szybciej otrzymać zwrot nadpłaconego podatku. Pit 37 online trafia do urzędu nawet poza godzinami jego pracy, dzięki czemu osoby, które długo pracują i mają mało wolnego czasu, nie muszą brać wolnego dnia w pracy, aby zdążyć ze złożeniem deklaracji na czas. Deklarację przez Internet można złożyć nawet w ostatnim dniu rozliczeń pit za dany rok, już po zamknięciu urzędów – urząd uzna, że deklaracja została złożona w terminie, nawet gdy pit wpłynie tuż przed północą 30 kwietnia 2018 roku.

Co ważne, liczba deklaracji wymagających korekty jest wyższa w przypadku pitów składanych w formie tradycyjnej. Pity w wersji elektronicznej nie wymagają podpisu, są wypełniane w programie, a podatnik ma pewność, że wpisuje wszystkie kwoty do odpowiednich rubryk. Dzięki temu konieczność ponownego złożenia deklaracji podatkowej pojawia się niezwykle rzadko.

Dlaczego warto prowadzić bloga firmowego?

0

Moda na pisanie blogów obiegła cały świat na dobre już kilka lat temu, a jej początki sięgają jeszcze dalej wstecz. Blogerzy są dziś celebrytami, którzy zarabiają na tym, co robią naprawdę ogromne pieniądze. Bloga można prowadzić niemal wszędzie i o wszystkim – także firmowego, niezależnie od branży, w której działamy. Przekonajmy nieprzekonanych do tego, że blog na stronie firmowej może być czymś, co przyniesie wymierne korzyści dla Twojego przedsiębiorstwa.

Zachęć treścią

Często przeciwnicy blogów firmowych argumentują, że dodawanie jakiejkolwiek dłuższej treści na stronę lub bloga po prostu nie ma sensu, bo klienci i tak tego nie przeczytają. Z pewnością jest duża część odwiedzających stronę, która nawet nie zajrzy na bloga, bo jest zainteresowana jedynie konkretnym produktem i zamówieniem, nie chcąc poświęcać większej ilości czasu na szczegóły Twojej strony. Pamiętać należy jednak o tym, że odwiedzają Cię także klienci, którzy nie znają Cię, nie są zdecydowani, czy zakupić coś u Ciebie, czy u konkurencji. Przekonać ich do siebie możesz właśnie na blogu. Chcąc sprawdzić Twoje podejście do pracy oraz klienta, Twoją wiedzę, czy dotychczasowe dokonania zajrzą właśnie na bloga. Wprowadzając na niego interesujące treści, pokazujesz po prostu swoje możliwości i swój profesjonalizm jako specjalisty w swojej dziedzinie. Nie wstydź się pokazać światu tego, w czym przecież chcesz być najlepszy – bo właśnie to mówisz swoim klientom, iż najlepiej jest wybrać właśnie Ciebie.

Poza tym zyskujesz kolejną platformę do komunikacji z klientem. Każdy kanał komunikacji i każde dodatkowe źródło wiedzy o Tobie dla odbiorcy jest wzmocnieniem Twoich relacji i więzi z osobami, które wybierają Twoje produkty lub usługi. Umiejętnie i, co również ważne, regularnie, prowadząc swojego bloga, zyskujesz darmowy sposób na promocję i działania marketingowe firmy. Wszystko to prowadzi do samych pozytywów dla Twojego wizerunku. Zyskujesz na wiarygodności, przedstawiasz swoje usługi, swój profesjonalizm – pokazujesz, że znasz się na tym, co proponujesz oraz ukazujesz swoją otwartość na klientów.

Pozycjonowanie strony

Każda treść na Twojej stronie, również na blogu, w której będziesz opisywać swoją działalność, będzie zawierać również frazy, na które możesz pozycjonować się w wyszukiwarce. Jest to bardzo korzystne, ponieważ także bardzo naturalne umieszczanie fraz w treściach. Strony z treścią są też same w sobie bardziej atrakcyjne według algorytmów Google. Prowadząc bloga, generujesz ruch na nim. W podobny, naturalny sposób, możesz więc zyskać dużo wartościowych linków do swojej strony. Gdy zainteresujesz czymś czytelnika, prawdopodobne jest, że poleci dany wpis, produkt, czy usługę komuś innemu, a zrobi to, przesyłając konkretny link. Ruch wokół Twojej strony będzie więc naturalny, nie tylko napędzany Twoimi działaniami w celu jej wypozycjonowania.

Najgorsze, co możesz zaoferować zarówno swoim odbiorcom, jak również robotom Google’a jest wymarła strona – taka, która nic sobą nie reprezentuje, na której nie powstają nowe treści. Ruch na Twojej stronie powinien być czymś naturalnym – łatwo uzyskać go właśnie przy pomocy firmowego bloga. Zyskasz dzięki temu wizerunkowo, a także korzystnie wpłynie to na wyniki pozycjonowania Twojej strony. Nikt nie zajmie się prowadzeniem bloga firmowego lepiej, niż Ty sam. To Ty najlepiej znasz swoją firmę i pracę – podziel się z klientami wiedzą, doświadczeniem oraz poszerzaj ich grono. Nawet, gdy nie jesteś zwolennikiem i fanem blogów, vlogów i innych kanałów komunikacji, charakterystycznych dla Internetu, to zastanów się nad blogiem choćby dla możliwości marketingowych, jakie stwarza przed Tobą.

Proces wdrożenia ERP. Na co i dlaczego warto zwrócić uwagę? TOP 5 porad z uzasadnieniem!

0

Decyzja podjęta — wdrażasz system ERP w swoim przedsiębiorstwie. Zaraz potem pojawia się szereg pytań i wątpliwości. Zastanawiasz się jak dokonać wyboru konkretnego narzędzia i implementować je z sukcesem? Podpowiadamy!

Druk zaproszeń okolicznościowych – co warto wiedzieć?

0

Zaproszenia okolicznościowe zamawia się na różnorodne okazje. Są niezbędne w przypadku organizacji wesela, chrztu, Pierwszej Komunii Świętej, a coraz częściej także urodzin. Mogą być wykorzystywane również do celów biznesowych – jako zaproszenia na konferencje czy kursy.

Aplikacja dla twojej firmy – dlaczego warto ją mieć?

0

Nie ulega wątpliwości, że e-biznes cieszy się lawinowo rosnącą popularnością. Wiąże się to z coraz szybciej rosnącym tempem życia. Większość osób, zwłaszcza młodych, wiele spraw, które niegdyś zajmowały bardzo dużą ilość czasu, woli w prosty sposób załatwić za pomocą najróżniejszych aplikacji w smartphonie. Jest to jeden z najprostszych sposób przelanie pieniędzy, zapłacenie rachunków, czy nawet odbiór poczty służbowej.

Wielkoformatowy i skuteczny kanał reklamowy

0

Każda firma, niezależnie od tego czy działa na rynku od wielu lat, czy też stawia na nim pierwsze kroki, powinna zadbać o skuteczną kampanię marketingową. Reklama powinna przyciągać uwagę i na długo zapadać w pamięć, ponieważ jednak spoty emitowane w telewizji lub radiu często są pomijane przez odbiorców, warto poszukać innych kanałów zapewniających zamierzony efekt, jak np. reklama w kinie.

Audyt informatyczny – przeprowadzanie i rodzaje

0

Audyt informatyczny jest niezbędnym elementem, potrzebnym dla funkcjonowania współczesnej firmy. Jaka jest procedura jego przeprowadzania, jakie są jego rodzaje i właściwie dlaczego jest taki ważny – tego wszystkiego dowiesz się z tego artykułu.