Nie ulega wątpliwości, że e-biznes cieszy się lawinowo rosnącą popularnością. Wiąże się to z coraz szybciej rosnącym tempem życia. Większość osób, zwłaszcza młodych, wiele spraw, które niegdyś zajmowały bardzo dużą ilość czasu, woli w prosty sposób załatwić za pomocą najróżniejszych aplikacji w smartphonie. Jest to jeden z najprostszych sposób przelanie pieniędzy, zapłacenie rachunków, czy nawet odbiór poczty służbowej.

Wiele firm oraz banków wychodzi potrzebom nowoczesnego klienta naprzeciw, tworząc nowoczesne i bardzo funkcjonalne aplikacje, które ułatwiają zakupy w sklepach lub korzystanie z innych usług jedynie przy pomocy telefonu. W tym tekście zaprezentowane zostały główne zalety stworzenia twojej firmowej aplikacji.

Firmy informatyczne a aplikacja firmowa

Do jednej z głównych zalet posiadania aplikacji firmowej zaliczyć możemy możliwość wprowadzenia do niej wszelkich produktów, które zamierzamy oferować. Firmy informatyczne, które zajmują się pisaniem oraz wdrażaniem takich rozwiązań, często również oferują możliwość połączenia aplikacji z bazą danych produktów. W ten sposób nasi klienci mają zawsze możliwość sprawdzenia, czy dany produkt lub usługa jest aktualnie dostępna.

Bardzo praktyczną i funkcjonalną opcją, którą programiści mogą również zaimplementować w tego rodzaju aplikacji, jest możliwość zarezerwowania produktu. W ten sposób aplikacja może generować raporty o tym, które produkty w sklepie należy uzupełnić. Aplikacja firmowa to także nieograniczone spektrum możliwości dla właściciela firmy. Dzięki aplikacji firmowej możemy w bardzo łatwy sposób powiadomić swoich klientów o nadchodzących promocjach, aktualnościach, ale także o przerwach w działaniu czy o niedostępności towaru lub usługi w dłuższym okresie czasu.

Dlaczego firmy informatyczne częściej tworzą aplikacje niż strony desktopowe?

Do niedawna dużą popularnością cieszyły się tradycyjne strony desktopowe. Jednak i one w ostatnich straciły na popularności. Wpływ na taki stan rzeczy ma przede wszystkim rosnąca popularność bardzo mobilnych rozwiązań. A nie ulega wątpliwości, że aplikacja mobilna jest znacznie wygodniejsza i bardziej intuicyjna niż tradycyjny rodzaj witryny internetowej. Obecnie nawet profesjonalnie przygotowane strony progresywne są dla wielu użytkowników smartphonów niepraktyczne, a często wręcz irytujące. Jest to jeden z głównych powodów, przez który różne firmy IT proponują swoim klientom stworzenie aplikacji mobilnej zamiast lub obok tradycyjnej witryny internetowej.

Dzisiaj coraz częściej mamy do czynienia z sytuacją, w której to witryna firmy stanowi jedynie formę reklamy, która zawiera podstawowe informacje o charakterze działalności oraz informacje kontaktowe. Dopiero po zainstalowaniu aplikacji mobilnej klient ma możliwość skorzystania z oferty jakiejś firmy. Takie nowoczesne rozwiązania są już standardem w przypadku większości instytucji bankowych, portali ogłoszeniowych oraz popularnych wyszukiwarek internetowych. Czy zatem nie powinny stać się standardem także w naszej firmie?

W jaki sposób firmy IT tworzą aplikację mobilną?

Aplikacja mobilna to także forma najbardziej efektywnej i bezpośredniej reklamy. Użytkownik, który korzysta na co dzień ze swojego telefonu, będzie miał również codziennie do czynienia z logiem oraz nazwą naszej firmy, przez co łatwiej zapadnie mu ona w pamięć. Niektóre firmy IT implementują w swoich produktach system wysyłania powiadomień, w których zawarte mogą być najnowsze informacje o nachodzących promocjach, ofertach a także biuletyn informacyjny.

Warto przy tym zadbać, aby tego rodzaju powiadomienia nie były zbyt natarczywe, ponieważ zirytowany użytkownik może naszą aplikację odinstalować. Przed umieszczeniem aplikacji na popularnych marketach z aplikacjami należy również bardzo uważnie zapoznać się z warunkami korzystania z tych miejsc. Aplikacja nie powinna powodować żadnych uszkodzeń oprogramowania telefonu, a ponadto powinna być również zgodna ze standardami społeczności. W ten sposób unikniemy dodatkowych problemów związanych z wdrożeniem aplikacji do użytku przez posiadaczy telefonów z androidem lub IOSem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here