wtorek, Wrzesień 17, 2019

Płatności w sklepie internetowym – 4 ważne zagadnienia

0
Płatności w sklepie internetowym - 4 ważne zagadnienia

Nie ulega wątpliwości, że obecnie wiele osób decyduje się na prowadzenie własnego sklepu internetowego. Zakupy online są w dzisiejszych czasach bardzo popularnym sposobem nabywania rozmaitych towarów. Nie ma w tym nic dziwnego – to wygodna metoda na to, aby zaopatrzyć się w te produkty, które są nam potrzebne lub na które zwyczajnie mamy ochotę. Ci, którzy pragną rozpocząć swoją działalność gospodarczą w tym właśnie obszarze, powinni zrobić rzetelne rozeznanie w temacie płatności w sklepie internetowym. Sposób zapłaty za nabywane produkty jest bowiem tutaj jedną z kluczowych kwestii.

 1. Wdrożenie płatności w sklepie internetowym
 2. Płatności online a dobór dostępnych opcji
 3. Współpraca z profesjonalnymi firmami
 4. Zalety wdrożenia płatności internetowych

Wdrożenie płatności w sklepie internetowym

W dzisiejszych czasach płatności online stosuje się w wielu sklepach internetowych. Jeśli sami prowadzimy biznes tego rodzaju, warto dokładnie przeanalizować dostępne w tym obszarze możliwości. Wdrożenie płatności w sklepie internetowym nie jest zbytnio skomplikowanym zagadnieniem, choć może niektórym wydawać się trudne. Z pewnością jednak wprowadzenie różnorodnych mechanizmów płatności, z których będą mogli korzystać klienci naszego sklepu, może okazać się świetnym rozwiązaniem.

Płatności online a dobór dostępnych opcji

Jeśli chodzi o płatności w sklepie internetowym, istnieją naprawdę rozmaite możliwości. Należy dokładnie przeanalizować je pod kątem specyfiki prowadzonej działalności. Takie warianty jak płatności za poszczególne usługi dokonywane poprzez SMS, kartę płatniczą, urządzenia mobilne, czy też przelewy natychmiastowe dają szerokie pole do popisu i mogą okazać się bardzo ciekawym rozwiązaniem. Dlatego właśnie właściciele sklepów internetowych powinni szczegółowo zastanowić się nad tym, które opcje mogą sprawdzić się w ich konkretnym przypadku. Interesującą propozycją może być również wdrożenie rozbudowanego wachlarza możliwości wykonywania płatności, ponieważ wówczas klient ma wiele opcji do wyboru i może samodzielnie zdecydować, jaką metodę zastosować w swojej indywidualnej sytuacji.

Współpraca z profesjonalnymi firmami

Na rynku znaleźć można rozmaite firmy, które mogą pomóc przedsiębiorcom we wdrożeniu mechanizmów płatności w sklepie internetowym. Jedną z dostępnych tutaj możliwości są płatności online w Cashbill.pl. Wybór podmiotu do współpracy powinien być tutaj dobrze przemyślany. Należy szczegółowo prześledzić poszczególne propozycje i zastanowić się nad swoimi oczekiwaniami w zakresie wdrażania określonych metod płatności za usługi lub towary.

Zalety wdrożenia płatności internetowych

Wprowadzenie do swojego sklepu mechanizmów płatności internetowych może być bardzo korzystnym posunięciem strategicznym. Z perspektywy klientów możliwość wyboru rozmaitych sposobów zapłacenia za nabywane towary, czy też usługi to niejednokrotnie bardzo atrakcyjne rozwiązanie. Korzystanie ze zdobyczy nowych technologii w biznesie może okazać się świetnym pomysłem. Należy jednak sumiennie zgłębić temat i pomyśleć nad tym, jakie metody płatności mogą w konkretnym przypadku zainteresować naszych klientów. Z pewnością przyjmowanie zapłaty przy pomocy nowoczesnych mechanizmów może być bardzo wygodne. Dlatego też warto dokładnie prześledzić rynek w tym zakresie.

W dzisiejszych czasach wiele osób postanawia rozpocząć swój własny biznes właśnie w branży sklepów internetowych. Taka działalność może być naprawdę świetnym pomysłem, niemniej jednak trzeba zatroszczyć się tutaj o szczegóły. Płatności w sklepie internetowym są tutaj niejednokrotnie jednym z kluczowych zagadnień.

Analityka internetowa – co warto o niej wiedzieć?

0
Analityka internetowa – co warto o niej wiedzieć?/

Internet to niesamowite źródło wiedzy. Coraz częściej używają jej także firmy. Dzięki danym pozyskanym z Sieci możemy bowiem dowiedzieć się mnóstwa interesujących nas rzeczy dotyczących naszych klientów.

Czym różni się projektowanie od programowania strony internetowej?

0
Czym różni się projektowanie od programowania strony internetowej?

Terminy „programowanie” i „projektowanie”, odnoszące się do stron internetowych, są używane praktycznie wymiennie. Prawda jest taka, że oba te określenia odnoszą się do dwóch zasadniczo różnych aspektów procesu tworzenia strony internetowej, wymagających dwóch unikalnych zestawów umiejętności. Dlaczego ważne jest, abyś znał różnicę szukając kogoś, kto zaprojektuje i opracuje stronę internetową Twojej firmy? Czym różni się projektowanie od programowania strony www? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej.

Projektowanie stron internetowych

Projektanci stron internetowych są odpowiedzialni za wygląd strony www. Ich rola często jest niedoceniana w procesie powstawania witryn, a to właśnie oni w swoich projektach muszą zintegrować możliwie najlepsze doświadczenie użytkownika i stworzyć przyjazne dla niego środowisko. Projektowanie stron internetowych dotyczy tego, co użytkownik faktycznie widzi na ekranie komputera lub wyświetlaczu urządzenia mobilnego, wykorzystując do tego kolory, obrazy, typografię i układ. Praca projektanta to nie tylko umiejętność posługiwania się programami graficznymi, ale również praktyczna wiedza odnośnie tworzenia stron. Ważny jest sposób uporządkowania obrazów, tekstów i opcji menu w sposób, który ułatwi nawigację użytkowników, a to wszystko przy wykorzystaniu odpowiednich kolorów i typografii, ponieważ nawet najlepszy układ może zniknąć przez zły dobór barw czy tekstów. Równie ważna jest umiejętność pracy według zasady Mobile First Design, czyli tworzenie takich projektów witryn, które będą dobrze wyglądać na mniejszych ekranach np. smartphonów. Do projektowania strony internetowej web designer posługuje się narzędziami takimi jak Photoshop czy Sketch, które następnie przekazywane są programistom.

Czym jest programowanie stron internetowych?

Twórcy stron internetowych przyjmują stworzony projekt i tworzą na jego podstawie w pełni funkcjonalną stronę internetową. Programiści za pomocą języków i narzędzi programistycznych tworzą funkcjonalną stronę internetową. Warto wiedzieć, że developerzy stron www dzielą się na programistów front-end oraz back-end. Pierwszy z nich, otrzymując projekt strony internetowej pisze kod potrzebny do wdrożenia go w sieci, uwzględniając przy tym takie czynniki jak przejrzystość strony, poprawne wyświetlanie strony na różnych przeglądarkach czy prawidłowe umieszczenie linków kierujących. Twórca
back-end kontroluje dane i żądania serwera, jest osobą do technicznych elementów strony i sprawia, że może ona sprawnie i prawidłowo działać oraz być odporna na ataki hakerskie. Oczywiście są również programiści full-stack, których wiedza obejmuje zarówno front-end, jak i zaplecze, dlatego są w stanie kontrolować cały proces programowania strony.

Mamy nadzieję, że powyższy tekst wyjaśnił różnicę między designerem
a programistą stron internetowych. Oba te stanowiska stanowią nieodzowną rolę w procesie tworzenia witryn, dlatego warto wiedzieć, że ich zadania mocno się od siebie różnią, dlatego nie należy stosować zamiennie tych dwóch terminów.

Tekst stworzony przy współpracy z Software House smartbees.pl

Strony internetowe www – podpowiadamy co na nich zamieścić

0
Strony internetowe www – podpowiadamy co na nich zamieścić

Strony internetowe to w dzisiejszych czasach swego rodzaju must have. Przeglądając sieć można trafić na wiele ciekawych witryn, które wręcz zachęcają do ponownych odwiedzić lub do zakupów w prowadzonym sklepie on-line. Zdarzają się jednak również takie, na których nie spędza się nawet minuty. Właśnie dlatego poniżej zamieszczamy wskazówki na temat wyglądu strony internetowej www.

Strony internetowe www tworzone z umiarem

Już na samym początku, przy projekcie grafiki warto zachować umiar. Nie ma bowiem dla potencjalnego użytkownika nic gorszego od nadmiaru informacji, ikonek i grafik. Takie wygląd bowiem, wpływa rozpraszająco, wprowadza również niepotrzebny chaos i znacznie utrudnia znalezienie wartościowych informacji. Właśnie dlatego ważne jest, by na stronie umieszczać jedynie konkretne informacje. Mowa tutaj os tworzeniu kilku zakładek, które będą znajdowały się w bardzo widocznym miejscu. Dobrym rozwiązaniem jest ich umieszczenie w lokalizacji loga lub nazwy firmy. Tam też powinno znaleźć się jedno zdanie, które określi osobę prowadzącą stronę, firmę, którą promuje, bądź zakres działalności sklepu. To bardzo ważne, ponieważ użytkownicy nie lubią się domyślać, gdzie trafili. Wolą taką informację mieć na tzw wyciągnięcie ręki.

Strony internetowe www – zakładki

Wspomnieliśmy o zakładkach. Teraz czas na rozszerzenie tematu. Mimo iż zakresy działalności firm, czy pojedynczych osób są różne to pozostaje jedna stała, której warto przestrzegać. Nią właśnie jest tworzenie określonych działów na stronie www. Tak więc, należy zadbać o zakładki typu: O nas, Aktualności, Kontakt. Dodatkowo w zależności od tego kogo lub czego dotyczą strony internetowe www można tworzyć zakładki: galeria, produkty, cennik, oferta. W nich należy jak najdokładniej przedstawiać swoją ofertę. Dobrze jest pisać od akapitów lub myślników gdyż wówczas dużo łatwiej jest znaleźć interesujące wiadomości.

Strony internetowe www są dla klienta!

To jest zasada, o której nie wolno zapominać. Właśnie według niej działa większość firm, która tworzy strony internetowe jak np https://netstyle.pl/oferta/strony-internetowe. Dlaczego jest to tak ważne? Mianowicie, że to oni wpływają na popularność strony, czy prowadzonego na niej sklepu. To oni także nie chcą marnować zbyt wiele swojego cennego czasu. W związku z tym, cały czas należy pamiętać o funkcjonalności połączonej z atrakcyjnym, ale nie przesadzonym wyglądem witryny. Niech treści będą konkretne, a aktualności stale odświeżane, by nikt nie miał wątpliwości, że strona nadal jest prowadzona.

Proste logo dla Ciebie

0
Proste logo dla Ciebie

Logo to podstawowa forma graficzna, która ma duże znaczenia zarówno w przypadku firm, jak i wielu instytucji czy organizacji. Choć pozornie wydawać by się mogło, że to kwestia mało istotna, ale jest wręcz przeciwnie. To właśnie logo jest bowiem odpowiedzialne za identyfikację wizualną danej firmy. Nic więc dziwnego, że wielkie przedsiębiorstwa dbają o to, by nikt nie naruszał ich praw do zarejestrowanych znaków towarowych.

Tanie laptopy używane

0
Tanie laptopy używane

Każdy kto zamierza kupić komputer przenośny zawsze się  zastanawia czy warto kupować laptopa używanego. W poniższym tekście zostanie troszkę przybliżona ta kwestia. Na co trzeba zwrócić uwagę. Na cenę  i czy warto jest stawiać na jakość.
Każdy gdy zaczyna wybierać swój wymarzony komputer zawsze na początku analizuje swój budżet, ile jest wstanie wyłożyć. To jest pierwszy etap jaki dokonuje konsument nowego sprzętu. Następnie każdy zastanawia się czy może kupić nowy ? Bądź używany ?  Czy jak kupię używany sprzęt to zmarnuje swoje pieniądze bo nie będę miał gwarancji ?

A może jak kupie nowy to pochodzi i nie dotrwa nawet roku a się zepsuje ? Jest to kilka pytań które stawia sobie nabywca. Używane urządzenie nie znaczy że jest złe. Można stwierdzić że jest to ryzyko ale przecież i nowy sprzęt możemy dostać z różnymi wadami i zaraz trzeba iść z tym do sklepu i czekać spory czas aż naprawią serwisanci.

Dobre laptopy poleasingowe

Cena również może być satysfakcjonująca przy zakupie używanego laptopa. Wartość nowych sprzętów rośnie szybciej niż nasze podwyżki w pracy. Używany sprzęt możemy dostać w okrojonej cenie niż tą która oferowana jest przy zakupie nowego laptopa.

Dostaniemy wtedy niekoniecznie zły sprzęt ale taki który usatysfakcjonuje nasze potrzeby które wymagamy od nowego notebooka. Wystarczy wybrać odpowiednio z głową a będziemy szczęśliwymi posiadaczami wymarzonego laptopa. Jaki jest odpowiedni czas na zakup takiego sprzętu ? Powodów jest wiele, presja właśnie ceny czy też chęć posiadania sprzętu wysokiej jakości.

Proces używanego sprzętu trzeba rozpocząć od solidnej analizy sprzedawcy, zweryfikować najlepiej jak się da i nie bać się zadawać pytań to jest bardzo ważny element badawczy. Wyciągnąć jak najwięcej informacji bo nam kupującym zależy na tym aby kupić solidny sprzęt. Sprzęt który będzie sprawował się lepiej niż nowe urządzenia. Jakość obudowy będzie trwała.

Niska cena i wysoka jakość laptopa poleasingowego

Trwalsza od tych które oferują sprzedawcy  w nowych laptopach. Taki sprzęt dostaniemy o jaki zawalczymy. Jakość jest bardzo ważna, bo jeśli będziemy ją znać wtedy łatwość kupowania używanego sprzętu w tym przypadku laptopa nie będzie już tak mocno stresująca. Będziemy mogli wtedy obalić mity że należy kupować tylko i wyłącznie nową elektronikę.

Kolejnym takim atrybutem czy też kontekst na który warto zwrócić uwagę są nasze wymagania jakie chcemy aby laptop był wstanie nam je spełnić. Laptop jak i każdy komputer można kupić w wielu celach. Używania do gier komputerowych (gamingu) czy też tylko i wyłącznie do użytku codziennego. Sprawdzanie Internetu, oglądanie video, praca w biurze na programach które nie wymagają odpowiednich predyspozycji podzespołowych w komputerze.

Laptopy do 1000 zł

Takiego laptopa do codziennego użytku jesteśmy w stanie zakupić w przedziale 500-800 zł. Nowy sprzęt jest naprawdę trudno upolować przy takiej cenie a wręcz jest to prawie nieprawdopodobne. Jeśli chcemy kupić tylko do użytku podstawowego to czy jest sens wydawać tysiące złotych na laptopa. Aby uzyskać tylko gwarancję i dokumentację  ?

Używany laptop jest także idealnym rozwiązaniem przy zakupie pierwszego komputera dla swojego dziecka. Przy niewielkim wkładzie jesteśmy kupić taki właśnie sprzęt do użytku codziennego. W przypadku uszkodzenia przez naszą pociechę sprzętu straty pieniężne nie będą tak  ogromne. A częste uszkodzenia elektroniki u dzieci są rzeczą częstą.

Laptopy do 100 zł

Taką istotną uwagą przy wyborze używanego sprzętu jest też aby sprawdzić dokładnie czy owy laptop przy pierworodnym nabyciu nie był kradziony. Warto także poprosić o jakiś dokument zakupu przy nabywaniu. Trzeba też sprawdzić czy jeżeli sprzęt posiada jeszcze gwarancje należy zweryfikować czy owe operacje nie złamały przepisów udzielania gwarancji.

Wyposażenie także jest kluczem. W fazie końcowej wymagające jest to żeby sprawdzić czy posiada wszystko laptop. Brak usb czy np./ napędu należy sprawdzić czy owy sprzęt posiada takie gniazdka aby móc w przyszłości podłączyć gdyż na pewno takie elementy są potrzebne niezależnie od formy z jakiej będziemy korzystać przy używaniu laptopa. Używany laptop nie znaczy zły! Zdrowy rozsądek elementarna wiedza może sprawdzić że będziemy się cieszyć idealnym sprzętem dla siebie.

Więcej tutaj: https://shoplet.pl/21-laptopy

Wizytówka firmy i sklepu – strona internetowa

0
Wizytówka firmy i sklepu - strona internetowa

Zobacz, jakie są zalety powierzenia zadania stworzenia strony internetowej profesjonalnej firmie. Co jeszcze, oprócz oryginalności i efektywności zyska Twoja witryna? A co zyskasz Ty?

Jak uzyskać certyfikat SSL i jakie są korzyści z jego posiadania?

0
Jak uzyskać certyfikat SSL i jakie są korzyści z jego posiadania

Certyfikat SSL stanowi podstawę szyfrowania na witrynach internetowych, jest protokołem, za pomocą którego zabezpiecza się połączenia sieciowe. Dzięki niemu, dane transmitowane w Internecie są bezpieczne. Podczas opracowywania SSL, ważną kwestią było, aby protokół był uniwersalny i aby można było zastosować go w protokołach aplikacyjnych jak FTP, http, telnet.

Obsługa certyfikatu jest niezwykle prosta, SSL wykorzystuje się głównie do szyfrowania danych na pocztach, witrynach WWW, serwerach ftp, aukcjach internetowych, a także w ramach płatności i bankowości online.

Co daje nam certyfikat SSL?

 • Przede wszystkim szyfrowanie danych, czyli zabezpieczenie ich przed utratą i przedostaniem się w niepowołane ręce,
 • Użytkownicy stron nie muszą martwić się o swoje dane, a dzięki temu częściej decydują się na zakupu czy wypełnienie formularzu,
 • SSL sprawia, że witryna staje się bardziej wiarygodna. Rozbudowane certyfikaty typu EV wpływają także na wzrost uznania nawet całej firmy,
 • Z punktu widzenia odbiorców, jesteśmy postrzegani jako solidna firma, która ceni sobie kwestię bezpieczeństwa danych,
 • Potencjalni klienci odbierają nas jako zaufaną, rzetelną firmę, skupiającą uwagę na każdy aspekt funkcjonowania.

W jaki sposób uzyskać certyfikat SSL?

 • aby móc nabyć SSL, pod wskazaną domeną musi istnieć strona internetowa,
 • następnie domenę rejestruje się, podając dane firmowe, udostępniane w bazie WHOIS,
 • należy utworzyć konto e-mail z adresem: „admin@szyfrowana_domena.pl”. Do skrzynki trafi wiadomość z potwierdzeniem złożonego zamówienia.

Skąd użytkownicy będą wiedzieć czy strona jest chroniona?

Na to czy strona posiada certyfikat SSL, wskazują 3 elementy. Gdy wejdziemy w daną witrynę, na pasku przeglądarki pojawi się znaczek kłódki lub klucza, a dodatkowo, obszar zmieni kolor na zielony. Kolejna sprawa, to przedrostek „https://” , który znajdzie się w adresie strony.

Kiedy kupić certyfikat SSL dla domeny?

Zawsze stosuj certyfikat SSL na wszystkich twoich witrynach, na którym następuje wymiana danych między Twoją stroną, a użytkownikiem. Prowadząc serwis WWW, w którym użytkownicy rejestrują i logują się na swoje konta lub przeprowadzają transakcje koniecznie musisz zastosować odpowiedni rodzaj certyfikatu SSL.

Z jednej strony zwiększa to wiarygodność twojej strony internetowej w oczach użytkowników, z drugiej zaś daje bezpieczeństwo danym, które wymieniacie. Istnieje jeszcze trzecia strona medalu – strony zabezpieczone certyfikatem SSL są lepiej oceniane przez roboty Google, przez co trafiają wyżej w wynikach wyszukiwania. Można więc pokusić się o stwierdzenie, że każda strona internetowa powinna posiadać zabezpieczenie SSL. – za https://blog.cal.pl/czym-jest-certyfikat-ssl-i-dla-kogo-jest-on-przeznaczony/

Co to jest Gemba – metoda pytań i odpowiedzi

0
Co to jest Gemba – metoda pytań i odpowiedzi

Jak to mówią – praktyka czyni mistrza. To właśnie na tej zasadzie opiera się wiele metod dotyczących rozwój pracowników. Nauka wykonywania swoich obowiązków zawodowych to z jednej strony studia, kursy i szkolenia przygotowujące, a z drugiej doświadczenie praktyczne oraz podpatrywanie tego, jak robią to inni. To właśnie tego dotyczy zasada Gemba związana z Lean Manufacturing. Została opracowana przez prezydenta japońskiej marki Toyota – Fujio Cho, który zachęcał swoich podwładnych do tego, aby „szli i zobaczyli, jak to się robi”.

Kto pyta nie błądzi

Gemba to metoda podpatrywania i szukania wzorców wykonywania danego procesu. Według metody ważne jest to, aby patrzyć przez pryzmat osiągnięcia celów. Nie można zapominać również, że każdą pracę wykonuje człowiek i to właśnie do tego trzeba przywiązać największą wagę. Czasami dużo lepiej zapytać niż nie zapytać. To właśnie dlatego wszyscy postępujący wg. Gemba powinni nie bać się dopytywać i czerpać z doświadczenia innych. Metoda została zaprojektowana w ten sposób, aby umożliwiać pracownikom osiąganie celów swojej organizacji. Muszą oni odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Pierwsze z nich dotyczy tego, jaki jest cel firmy, w której pracują. Czy te cele są zbieżne z działaniami organizacji? Dodatkowo trzeba zwrócić uwagę, czy praca, którą wykonujemy na co dzień, jest nastawiona na osiąganie tychże celów. Wreszcie do gry dochodzi czynnik ludzki, a mianowicie to, czy pracownicy wykazują się zaangażowaniem, ale także czy ich zaangażowanie jest motywowane i wspierane przez zarząd.

Poznaj cel swojej firmy

Aby motywować pracowników wykorzystuje się specjalne metody, które również wiążą się z Gemba. Metoda ukierunkowana jest na wymiar procesowy, a czynnik ludzki ma tutaj kluczowe znaczenie. Pracownik musi starać się zrozumieć istotę organizacji, zadbać o to, żeby dostosować się do metod osiągania celów, gdyż tylko wtedy cały organizm będzie funkcjonował tak, jak należy. Ważne są również pytania „dlaczego?”. Nieświadomość i niewiedza to w tym przypadku bardzo niepożądane stany. Gemba zachęca do tego, aby szukać odpowiedzi na wszystkie nurtujące nas pytania. Tworząc takie wartości, uda się podejść do zrozumienia technicznej strony systemu, który tworzymy. Wg twórców metody, każdy inne działanie to marnotrawstwo wartości i środków produkcji. Każdy pracownik powinien być ukierunkowany na problem i rozwiązywać go najszybciej jak to możliwe. Dopiero później do głosu dochodzi jakość, cel, dostawy i ogólne koszty, jakie ponosi organizacja

Jak poradzić sobie z natłokiem danych?

0
Jak poradzić sobie z natłokiem danych?

Dane to dziś największa wartość dla każdego biznesu. Dzięki nowym technologiom jest bardzo łatwo zebrać ich dziesiątki lub setki tysięcy, nawet jeśli dotyczą niewielkiego biznesu. W jak sposób można nad nimi zapanować?