czwartek, Listopad 14, 2019

O robotach przemysłowych

0
O robotach przemysłowych

Jakie zagrożenia mogą wynikać z zastosowania robotów przemysłowych? Wszystko zależy od tego, w jaki sposób zostaną one użyte. Wiele osób sądzi, że roboty bywają sporym zagrożeniem dla pracy ludzkich rąk. Nie ulega jednak żadnej wątpliwości, że pozwalają one na znaczne przyspieszenie procesów produkcyjnych i optymalizację działalności przedsiębiorstwa.

Wynajem sceny mobilnej – na co zwrócić uwagę?

0
Wynajem sceny mobilnej - na co zwrócić uwagę

Każdy z Państwa organizując koncert rockowy, koncert muzyki poważnej, festyn, event, czy np.większe wystąpienie polityczne potrzebuje odpowiedniej, funkcjonalnej sceny na której wszystkie te wydarzenia miałyby się odbyć. Nie zawsze w miejscach, gdzie organizowane są takie imprezy dostępna jest scena i całe potrzebne do tego zaplecze. Scena to przecież punkt centralny każdego wydarzenia. Nawet mniejsze koncerty, czy eventy bez odpowiedniej sceny nie mają racji bytu, nie mówiąc już o wielkich, efektownych koncertach.

Czym powinna się odznaczać dobra kancelaria radcowska?

0
Czym powinna się odznaczać dobra kancelaria radcowska?

Każdy z nas może znaleźć się w sytuacji, w której niezbędnym będzie skorzystanie z pomocy firmy jaką jest kancelaria radcowska. Oczywiście nie muszą być to poważne sprawy, a jedynie takie, w których koniecznym będzie wsparcie ze strony specjalisty w dziedzinie prawa, którym niewątpliwie jest radca prawny. Czym zatem powinna odznaczać się dobra kancelaria prawna i na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę podczas jej wyboru?

ERP – oprogramowanie wieloobszarowe dla firm

0
ERP - oprogramowanie wieloobszarowe dla firm

Pomoc w zarządzaniu różnymi obszarami działania firmy jest kluczem do zwiększenia konkurencyjności i podniesienia ogólnej jakości przedsiębiorstwa. W zależności od jego wielkości konieczne jest wdrożenie odpowiednich narzędzi, które w sposób rzeczywisty – a nie post factum – staną się cennym źródłem informacji ułatwiającym podejmowanie słusznych i rozwojowych decyzji. Oprogramowanie ERP dla firm jest nowoczesnym narzędziem, z którego mogą skorzystać duże i średnie przedsiębiorstwa, a także mikro firmy nastawione na dynamiczny rozwój.

System andon – czym jest i gdzie się go stosuje?

0
System andon – czym jest i gdzie się go stosuje?

Andon po japońsku oznacza „sygnalizator”. Mówiąc o systemie andon mamy na myśli narzędzie, które pozwala w sprawny i szybki sposób na informowanie o defektach, które zostały wykryte w produkcji. Narzędzie to zaliczane jest to składowych lean production co w wolnym tłumaczeniu oznacza „odchudzoną produkcję”.

Co warto wiedzieć, przed wybraniem się do kancelarii notarialnej?

0
Co warto wiedzieć, przed wybraniem się do kancelarii notarialnej?

W kancelarii notarialnej dokonywane są przeróżne czynności. Najczęściej wybieramy się do tego typu miejsca w celu podpisania umowy czy sprawdzenia jej autentyczności. Warto wiedzieć, że każdy notariusz zgodnie z przepisami musi posiadać własną kancelarię i tylko w niej może dokonywać czynności co do zasady. Co warto wiedzieć, zanim złożymy mu wizytę?

Różnorodność wśród drzwi przesuwnych

0
Różnorodność wśród drzwi przesuwnych

Wygodne w obsłudze i estetyczne drzwi przesuwne zdają się być idealnym wyborem do nowoczesnych mieszkań. Z uwagi na to, że bywają bardzo różnorodne, łatwo można je dopasować do stylu dominującego w mieszkaniu. Ze względu na konstrukcję, optycznie – i nie tylko – powiększają każde wnętrze.

Czym jest komputer przemysłowy i do czego służy?

0
Czym jest komputer przemysłowy i do czego służy?

Komputery przemysłowe to urządzenia szczególnego rodzaju. Charakteryzują się dużą wydajnością pracy. Mogą funkcjonować w trudnych warunkach przemysłowych i zwykle stanowią mózg operacyjny monitoringu i kontroli procesów.

Bezprzewodowa telewizja w Poznaniu

0
Bezprzewodowa telewizja w Poznaniu

Przewody zawsze były problemem. Z czasem problem ten przybrał na sile, kiedy ilość przewodów się zwiększyła. Producenci sprzętu zdali sobie z tego sprawę. Dziś standardem są np. myszki optyczne. Coraz więcej urządzeń działa na podczerwień, Bluetooth czy Wi-Fi. Ten sam trend ogarnął telewizję. Bezprzewodowo można do telewizora podłączyć na przykład niektóre głośniki. A samą telewizję? Częściowo tak. W przypadku telewizji kablowej (której nazwa robi się w tym kontekście nieco przestarzała!) potrzebujemy dwóch kabli: jednego, który dostarcza z zewnętrznego kabla sygnał do dekodera, oraz drugiego, który dekoder łączy z telewizorem. W nowoczesnej telewizji można tę ilość zredukować o połowę.

Outsourcing dla każdego

0
Outsourcing dla każdego

Od dawien dawna, cywilizacja ludzkości rozwija się w rozmaitych kierunkach. Mnogość dziedzin, w których chcemy dojść do perfekcji jako globalne społeczeństwo jest bardzo duża. Z tego względu, potrzebujemy specjalistów w danych dziedzinach aby promowali rozwój danej gałęzi. Z drugiej jednak strony, jeżeli ktoś dojdzie do poziomu mistrzowskiego w danej profesji, nie możemy pozwolić na to, aby tracił on czas na mniej istotne rzeczy pośrednio związane z jego dziedziną. W tym miejscu pojawia się outsourcing. Czym jest outsourcing IT? Odpowiedzią na to pytanie zajmę się w treści tego artykułu.

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć, wchodząc w konkretną gałąź wspomnianego zjawiska, a mianowicie w technologie informacyjne, jaki jest zakres outsourcingu IT. Wiadomym jest fakt, że outsourcing IT jest zjawiskiem, polegającym na zlecaniu zadań innej osobie, kiedy nie mamy najzwyczajniej czasu zajmować się daną kwestią, gdyż mamy bardziej kluczowe problemy do rozwiązania. Korzyści outsourcingu IT są zróżnicowane i ciężko w tym momencie jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, co jest w gruncie rzeczy tutaj najważniejsze. Na pewno trzeba zwrócić tutaj uwagę na bardzo istotną kwestię, którą jest ogromna oszczędność czasu. Dzięki zleceniu zadania innej osobie, posiadamy więcej elastyczności czasowej, co pozwoli nam na podjęcie innych, bardziej istotnych zadań niż pierwotne. Z drugiej strony, w momencie kiedy uda nam się zlecić zadanie komuś innemu, mamy jedno zmartwienie mniej, przez co w mniejszym stopniu stresujemy się tym, że coś siedzi nam z tyłu głowy i trzeba się tym zająć.

Jak z treści artykułu wynika, z outsourcingiem płynie wiele korzyści, jednak trzeba pamiętać o tym, że jest to sprawa dość kosztowna i na początku trzeba naprawdę dobrze przeanalizować sprawę i dojść do jednoznacznej konkluzji, czy faktycznie warto zainwestować swoje fundusze właśnie w coś takiego. Wiele zależy od natury zadania, które chcemy powierzyć ale pamiętajmy jednocześnie, że im bardziej wykwalifikowani jesteśmy, tym nasz czas jest bardziej cenny w oczach rynku.