Bezprzewodowa telewizja w Poznaniu

Przewody zawsze były problemem. Z czasem problem ten przybrał na sile, kiedy ilość przewodów się zwiększyła. Producenci sprzętu zdali sobie z tego sprawę. Dziś standardem są np. myszki optyczne. Coraz więcej urządzeń działa na podczerwień, Bluetooth czy Wi-Fi. Ten sam trend ogarnął telewizję. Bezprzewodowo można do telewizora podłączyć na przykład niektóre głośniki. A samą telewizję? Częściowo tak. W przypadku telewizji kablowej (której nazwa robi się w tym kontekście nieco przestarzała!) potrzebujemy dwóch kabli: jednego, który dostarcza z zewnętrznego kabla sygnał do dekodera, oraz drugiego, który dekoder łączy z telewizorem. W nowoczesnej telewizji można tę ilość zredukować o połowę.

Nowoczesne dekodery cyfrowe mogą „łapać” sygnał nie przez tradycyjny kabel, ale przez sygnał Wi-Fi. W takim przypadku jedyny kabel, jaki pozostaje, to łącze HDMI łączące dekoder z telewizorem. Dzięki temu i dekoder, i telewizor można rozłożyć dużo wygodniej, nie przejmując się kablem prowadzonym z gniazdka do dekodera.

HIWAY TV w INEA

W ten sposób w Poznaniu można podpiąć np. HIWAY TV, nowoczesną telewizję cyfrową działającą w oparciu o bezprzewodowy dekoder. HIWAY TV umożliwia oglądanie kanałów liniowych oraz filmów z przygotowanej specjalnie do tego platformy, a także materiałów z serwisu YouTube – w najwyższej jakości 4K. Dodatkowo w HIWAY TV można wypożyczać filmy na zasadzie VOD (Video on-demand, czyli telewizja na życzenie, umożliwiająca oglądanie dodatkowo płatnych materiałów na zasadzie wypożyczenia na konkretny seans).

HIWAY TV to także dostęp do wielu interesujących możliwości technicznych, takich jak zatrzymywanie programu, powtarzanie, przewijanie, a także nagrywanie – pojedynczego odcinka albo nawet całego sezonu! To duże zmiany wprowadzone do telewizji, która wydawała się wcześniej wyczerpać już swoje możliwości. Dzięki HIWAY TV widz ma większy wybór i większą kontrolę nad oglądanym materiałem. I to materiałem najwyższej jakości, ponieważ technologia 4K zapewnia obraz bardzo szczegółowy i ostry, nawet jeśli jest on oglądany ze stosunkowo niewielkiej odległości. 4K to kolejny krok w stronę wrażenia realności obrazu, w którym każda klatka zbudowana jest z 8 milionów pikseli (4 razy więcej niż w HD).

Jak uzyskać dostęp do HIWAY TV? Platforma ta znajduje się w ofercie poznańskiego dostawcy Internetu INEA. Ich infrastruktura opiera się o superszybkie łącza światłowodowe, dzięki którym możliwy jest transfer danych o bardzo dużej przepustowości – i przekazywanie obrazu najwyższej jakości. I choć HIWAY TV dostępna jest w przystępnych cenach, to jeszcze lepszą ofertę można uzyskać w zbiorczych pakietach, łączących HIWAY TV z usługą dostarczania Internetu (w tym superszybkiego Internetu światłowodowego), a nawet telefonii komórkowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here