Cechy szczególne wzmocnionych, plastikowych skrzyniopalet składanych

W klasycznym ujęciu, skrzyniopaleta składana to coś więcej, niż tylko zwykły sprzęt do przechowywania towarów i produktów. To przede wszystkim narzędzie pracy, bez którego trudno sobie wyobrazić prawidłowo funkcjonujący magazyn. Czym wyróżniają się skrzyniopalety i jakie są ich najważniejsze parametry?

Atesty na żywność

Cechą niektórych skrzyniopalet składanych jest ich zdolność do przechowywania żywności. Oczywiście tracą ją one w momencie, gdy wprowadzi się do nich jakikolwiek inny produkt lub towar. Modele te najczęściej są wyprodukowane z polipropylenu. Materiał ten idealnie nadaje się do takich rozwiązań, gdyż nie wchodzi w reakcję (nawet ukrytą) z przechowywaną w niej żywnością. Warto też podkreślić, że na tą właściwość nie wpływają substancje barwiące, które są wykorzystywane do ich produkcji, gdyż również i one są dopuszczone do bezpośredniego kontaktu z żywnością.

Skrzyniopalety składane – duże gabaryty, alternatywne rozwiązania

Funkcjonalne, a zarazem bardzo duże skrzyniopalety, to konstrukcje wyróżniające się nie tylko dużym rozmiarem, ale też oryginalnym sposobem mocowania do podstawy. Najczęściej są to dedykowane płozy, które stabilnie podtrzymują skrzyniopaletę w podstawie. Czasem też stosuje się specjalistyczne stopy, których zaletą jest równomierne rozłożenie ciężaru całej konstrukcji nośnej. Ciekawostką niech będzie fakt, że modele te mogą pomieścić nawet 700 – 1000 litrów cieczy, co oczywiście wiąże się z odpowiednio dużą nośnością w warunkach magazynowych.

Kółka w miejscu płóz i stóp

Niektóre skrzyniopalety składane nie posiadają typowych płóz, lecz znacznie bardziej funkcjonalne koła. Takie rozwiązanie jest bardzo praktyczne, gdyż pozwala przetransportować pojemnik bez konieczności angażowania wózka widłowego lub innego środka transportu. Warto przy tym zaznaczyć, że prawie każda, oparta na kółkach Skrzyniopaleta składana, jest lżejsza od swego klasycznego, „płozowego” odpowiednika. Dzięki temu łatwiej można ją przetransportować metodą ręczną, oczywiście przy przestrzeganiu obowiązujących w zakładach przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy.

Podsumowując, zarówno duże skrzyniopalety jak również ich mniejsze, składane odpowiedniki, to coś więcej, niż zwykłe pojemniki. Zwłaszcza, że każdy z nich wyróżnia się wyjątkową formą i niepowtarzalnym zastosowaniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here