Dlaczego warto zainstalować antywirusa

Posiadanie programu antywirusowego na urządzeniu mobilnym, a także stacjonarnym nie powinno nikogo dziwić. Antywirus na telefon oraz antywirus Windows 10 to niezbędne narzędzia, aby można było mówić o bezpieczeństwie. Przekonaj się, dlaczego tak jest i jakie oprogramowanie najlepiej wybrać dla siebie.

Antywirus Windows 10 – dlaczego warto go mieć?

Antywirus Windows 10 jest koniecznym rozwiązaniem przede wszystkim ze względu na to, że sam Windows Defender nie wystarcza. Oprogramowanie antywirusowe wgrane domyślnie do systemu od Microsoft jest dziurawe. Jak to możliwe? Otóż cyberprzestępcy, którzy zajmują się tworzeniem wirusów, dedykują je antywirusowi Windows Defender. Doskonale zdają sobie bowiem sprawę z tego, że ogromna część użytkowników Windowsa ma zainstalowanego tylko Defendera. W ten sposób raz stworzone oprogramowanie, które potrafi go ominąć, jest skuteczne w wielu innych przypadkach. 

Nie może zatem dziwić, że co rozsądniejsi użytkownicy komputerów decydują się na przykład na program antywirusowy od G DATA. Dzięki temu mają dodatkową ochronę, która jest znacznie bardziej skuteczna niż minimalne zabezpieczenia dołączane do systemu operacyjnego Windows 10 oraz Windows 11.

Antywirus na telefon — dlaczego jest niezbędny?

Antywirus na telefon także jest bardzo potrzebny. Przechowywanie na telefonie komórkowym aplikacji bankowych, ważnych zdjęć, a także firmowej i osobistej poczty jest niebezpieczne w sytuacji, gdy nie dysponujesz żadnymi zabezpieczeniami. Co prawda Android zadbał o to, aby wyposażyć urządzenia w podstawową ochronę, jednak sytuacja wygląda tutaj analogicznie, jak w przypadku Windowsa oraz jego Windows Defender.

Bez względu zatem na to, czy decydujesz się na antywirusa do Windows 10, czy też na antywirusa na telefon, możesz być spokojny o to, że nie zagrożą Ci na przykład niebezpieczne linki. W ten sposób nikt nie przedostanie się do Twojego konta Google, a także nie zaloguje na przykład do bankowości online.  

Dlaczego warto wybrać program antywirusowy od G DATA 

Antywirus na telefon od G DATA, a także program antywirusowy od G DATA to rozwiązania bardzo dobrze oceniane przez specjalistów z zakresu bezpieczeństwa. Dlaczego zatem dla przykładu antywirus Windows 10 jest tak skuteczny? W przypadku oprogramowania G DATA masz bowiem gwarancję pełnej ochrony przed:

  • wirusami,
  • oprogramowaniem szpiegującym
  • trojanami,
  • keylogerami,
  • adware.

Twórcy programu antywirusowego G DATA wykorzystali między innymi rozwiązania AI dla maksymalizacji skuteczności działania. Dodatkowo gwarantują oni przyjazny użytkownikom interfejs. 

Bez względu zatem na to, czy Twoje urządzenie przeznaczone jest tylko do gospodarstwa domowego, czy prowadzisz firmę, z pewnością opłaci Ci się postawić właśnie na G DATA. Dodatkowym natomiast atutem oprogramowania jest jego stosunkowo atrakcyjna cena. Nie musisz się zatem obawiać, że zbyt mocno obciążysz swój domowy lub firmowy budżet.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here