Dostawcy do sklepu internetowego - jak ich szukać?

Prowadzenie sklepu internetowego jest związane z koniecznością znalezienia odpowiednich dostawców. Poszukiwania trzeba oczywiście rozpocząć od określenia asortymentu, który będziemy oferować klientom.

Szybka i sprawna dostawa

Dobra współpraca z dostawcami to jeden z najważniejszych elementów prowadzeni sklepu internetowego. Trzeba liczyć się z tym, że nasz sklep, zwłaszcza na początku działalności, nie będzie miał dużego magazynu, w którym znajdą się wszystkie produkty. Część towaru będzie sprowadzana na zamówienie klienta. W takiej sytuacji dostawca odegra kluczową rolę, ponieważ sprawne dostarczenie produktu przez hurtownika lub producenta przełoży się na szybką dostawę do klienta.

Kontakt z dostawcami

Dostawców można znaleźć korzystając z wielu różnych kanałów informacji – forów i grup dyskusyjnych, blogów, serwisów internetowych. Dosyć łatwo kontakt z potencjalnymi dostawcami można nawiązać na przykład za pośrednictwem serwisu GoldenLine.pl.

Większość sklepów korzysta z usług rodzimy dostawców. Innym rozwiązaniem jest nawiązanie współpracy bezpośrednio z firmami zagranicznymi, na przykład z Turcji. W takim przypadku trzeba jednak upewnić się, czy istnieje możliwość zwrotu towarów uszkodzonych – na długiej trasie produkty często ulegają zniszczeniu.

Ciekawą alternatywą dla początkujących sprzedawców, którzy nie mają wystarczających środków na wynajęcie magazynu, jest tak zwany dropshipping. Ta usługa polega na tym, że hurtowania wysyła zamówione produkty bezpośrednio do klienta. Takie rozwiązanie jest związane z dodatkową prowizją, ale jednocześnie pozwala na obniżenie kosztów logistycznych.

Prowadzenie negocjacji z dostawcami

Warto pamiętać, że przy nawiązaniu trwałej współpracy lub przy składaniu większych zamówień można otrzymać dosyć duże rabaty. Dlatego zamiast godzić się na pierwszą cenę, którą zaoferuje dostawca, lepiej przeprowadzić negocjacje. Dzięki uzyskaniu rabatu uda się obniżyć cenę jednostkową produktów i przygotować bardziej korzystną ofertę w swoim sklepie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here