Jak sprawdzić ilość wiadomości w messengerze

Posiadanie Internetu stało się pewnego rodzaju standardem. Co więcej, posiadamy dostęp do Sieci nie tylko na urządzeniach stacjonarnych, ale również przenośnych. Właściwie każdy może bez problemu uzyskać dostęp do Internetu w telefonie, tablecie, czy laptopie. Podobnie jest z używaniem portali społecznościowych, dzięki którym można publikować przeróżnego rodzaju treści, czy wymieniać się wiadomościami z innymi użytkownikami. Jednym z popularniejszych miejsc jest Facebook, który pozwala na kontakty ze znajomymi, ale także sprawdza się jako wspaniałe źródło do kontaktów biznesowych. Przesyłanie wiadomości odbywa się za pomocą messengera. Oczywiście nie każdy użytkownik tego drugiego, musi mieć konto na Facebooku, jednak bardzo często jedno łączy się z drugim.

Messenger a liczba wiadomości

Każdego dnia przesyłamy między sobą ogromną ilość przeróżnego rodzaju wiadomości. Zwiększenie tej ilości następuje w momencie, w którym dajemy ogłoszenie na jakąś grupę, czy też chcemy nawiązać kontakt ze zwiększoną ilością użytkowników. W jaki sposób można sprawdzić, ile wiadomości posiadamy w messengerze? Doskonałym pomocnikiem będzie przeglądarka Google Chrome (lub Opera), ponieważ istnieje możliwość zainstalowania wtyczki o nazwie React Developer Tools. Po zainstalowaniu wtyczki należy zalogować się na Facebook’a używając wcześniej wymienionej przeglądarki, a następnie należy wybrać opcję „Pokaż wszystko w Messengerze”. Kolejnym krokiem będzie skorzystanie z narzędzi dla deweloperów, jednak aby otworzyć to okienko, trzeba wcisnąć kombinację klawiszy: Shift + Ctrl + I. W otwartym oknie należy wejść w zakładkę   Components. Pojawi się pasek do wyszukiwania, w którym należy wpisać: „MessengerDetailView”. W okienku po prawej stronie należy kliknąć: „activeThread”, a następnie „message_count”. W efekcie można będzie dowiedzieć się, ile wiadomości znajduje się na komunikatorze.

Pozornie może się wydawać, że odszukanie takich informacji jest bardzo trudne, jednak wystarczy zrobić to raz, by każdy kolejny był łatwiejszy. Wiadomo, że Facebook powinien dać łatwiejszy sposób na odszukanie takich danych, jednak jeśli tylko komuś zależy na uzyskaniu takich wiadomości, to ma szansę na zrealizowanie swojego celu. Wystarczy kilka minut wolnego czasu i odrobina cierpliwości, by można było zobaczyć, jak to wszystko wygląda. Obecnie dostęp do mediów społecznościowych jest właściwie na wyciągnięcie ręki, dlatego coraz więcej osób interesuje się tym, jak wyglądają tego typu dane w ich przypadku. Co więcej, w przypadku poszukiwania współpracowników, czy sprawdzenia zainteresowania danym ogłoszeniem, takie informacje będą mogły okazać się przydatne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here