Najczęściej najpierw kupujemy telewizor, a potem zastanawiamy się, jak go ustawić. Kierujemy się jego rozmiarem, ceną i ew. promocjami, zamiast to odpowiednio zaplanować. Kusi Was najnowszy telewizor Samsung? A może trafiliście na przecenę modeli poprzedniej generacji Panasonica? Nie decydujcie się na zakup pod wpływem impulsu – najpierw przemyślcie, jak ustawicie telewizor w salonie.

Jeśli wiemy, gdzie będzie stał nasz nowy telewizor – np. Samsung QLED TV lub Philips – łatwiej będzie nam wybrać konkretny model. Zwykle jednak wracamy ze sklepu ze zbyt dużym telewizorem albo uznajemy, że jednak nie pasuje nam jego design czy sposób montażu. Wcześniej rozważ, czy nowy sprzęt ustawisz, czy powiesisz na ścianie i dopiero udaj się do sklepu.

Telewizor w sercu salonu

Urządzając mieszkanie, większość z nas planuje nie tylko zakup sofy i mebli, ale także telewizora. To jeden z najważniejszych „mebli”, kupowany w pierwszej kolejności. Warto już wcześniej zastanowić się, gdzie go konkretnie go postawimy. Wpłynie to nie tylko na wystrój i poczucie estetyczne, ale przede wszystkim na komfort oglądania. Nawet najnowszy telewizor Samsung czy Sony nie spełni swojego zadania, jeśli ustawimy go w nieodpowiednim miejscu.

Szafka RTV lub meblościanka

Jeśli nie chcesz, by telewizor rzucał się w oczy, wkomponuj go w wystrój salonu. Salon jest wyjątkowo wygodnym miejscem do oglądania telewizji w gronie rodziny lub znajomych. Do salonu możecie wybrać pojedyncze szafki RTV albo zdecydować się na meble modułowe, czyli szafki, panel ścienny oraz półki). Na nich ustawicie telewizor, Samsung QLED TV lub LG OLED, ale i odtwarzacz czy płyty.

Coraz popularniejsze są także meblościanki na zamówienie – można bez problemu wybrać odpowiadające stylem do innych mebli. Niezależnie od wybranego modelu – czy to będzie Samsung QLED TV, czy nowoczesny Philips – telewizory nowej generacji mają dość zbliżony design. Producenci dbają o to, aby były ultracienkie, płaskie, w eleganckich ramkach.

Na ścianie – centralny punkt salonu

Coraz częściej decydujemy się jednak na zawieszenie telewizora na ścianie. Elegancki model – jak najnowszy Samsung QLED TV czy nowej generacji Sony – świetnie prezentuje się jako centralny punkt salonu. Pamiętajmy, by podczas urządzania salonu. Jest wiele uchwytów, dzięki którym powiesimy wybrany model dokładnie tak, jak chcemy.

Kable popsują cały efekt!

Trzeba jednak zaplanować wcześniej, gdzie ustawimy telewizor, bo wcześniej musimy ukryć kable. Jeśli pozostawimy je, zwisające, zepsujemy cały efekt. Nawet najpiękniejszy model –jak telewizor Samsung QLED TV – nie będzie prezentował się wtedy odpowiednio. Dostępne są listwy i panele maskujące, gniazda, korytka, ale można też kupić specjalną szafkę z otworem w ściance – wystarczy poprowadzić przez niego kable, a następnie schować je za meblem. Jeśli zaś telewizor już wisi, a nie chcemy kuć ściany, można wybrać  też tzw. oplot z plecionki) lub użyć maskownicy i pomalować ją w kolorze ściany. Do wyboru jest więc kilka wariantów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here