Jak uzyskać certyfikat SSL i jakie są korzyści z jego posiadania

Certyfikat SSL stanowi podstawę szyfrowania na witrynach internetowych, jest protokołem, za pomocą którego zabezpiecza się połączenia sieciowe. Dzięki niemu, dane transmitowane w Internecie są bezpieczne. Podczas opracowywania SSL, ważną kwestią było, aby protokół był uniwersalny i aby można było zastosować go w protokołach aplikacyjnych jak FTP, http, telnet.

Obsługa certyfikatu jest niezwykle prosta, SSL wykorzystuje się głównie do szyfrowania danych na pocztach, witrynach WWW, serwerach ftp, aukcjach internetowych, a także w ramach płatności i bankowości online.

Co daje nam certyfikat SSL?

  • Przede wszystkim szyfrowanie danych, czyli zabezpieczenie ich przed utratą i przedostaniem się w niepowołane ręce,
  • Użytkownicy stron nie muszą martwić się o swoje dane, a dzięki temu częściej decydują się na zakupu czy wypełnienie formularzu,
  • SSL sprawia, że witryna staje się bardziej wiarygodna. Rozbudowane certyfikaty typu EV wpływają także na wzrost uznania nawet całej firmy,
  • Z punktu widzenia odbiorców, jesteśmy postrzegani jako solidna firma, która ceni sobie kwestię bezpieczeństwa danych,
  • Potencjalni klienci odbierają nas jako zaufaną, rzetelną firmę, skupiającą uwagę na każdy aspekt funkcjonowania.

W jaki sposób uzyskać certyfikat SSL?

  • aby móc nabyć SSL, pod wskazaną domeną musi istnieć strona internetowa,
  • następnie domenę rejestruje się, podając dane firmowe, udostępniane w bazie WHOIS,
  • należy utworzyć konto e-mail z adresem: „admin@szyfrowana_domena.pl”. Do skrzynki trafi wiadomość z potwierdzeniem złożonego zamówienia.

Skąd użytkownicy będą wiedzieć czy strona jest chroniona?

Na to czy strona posiada certyfikat SSL, wskazują 3 elementy. Gdy wejdziemy w daną witrynę, na pasku przeglądarki pojawi się znaczek kłódki lub klucza, a dodatkowo, obszar zmieni kolor na zielony. Kolejna sprawa, to przedrostek „https://” , który znajdzie się w adresie strony.

Kiedy kupić certyfikat SSL dla domeny?

Zawsze stosuj certyfikat SSL na wszystkich twoich witrynach, na którym następuje wymiana danych między Twoją stroną, a użytkownikiem. Prowadząc serwis WWW, w którym użytkownicy rejestrują i logują się na swoje konta lub przeprowadzają transakcje koniecznie musisz zastosować odpowiedni rodzaj certyfikatu SSL.

Z jednej strony zwiększa to wiarygodność twojej strony internetowej w oczach użytkowników, z drugiej zaś daje bezpieczeństwo danym, które wymieniacie. Istnieje jeszcze trzecia strona medalu – strony zabezpieczone certyfikatem SSL są lepiej oceniane przez roboty Google, przez co trafiają wyżej w wynikach wyszukiwania. Można więc pokusić się o stwierdzenie, że każda strona internetowa powinna posiadać zabezpieczenie SSL. – za https://blog.cal.pl/czym-jest-certyfikat-ssl-i-dla-kogo-jest-on-przeznaczony/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here