Karta do kamery sportowej w rozdzielczości 4K

Kamery sportowe cieszą się stale rosnącą popularnością. Rozwój technologii sprawił, że takie kamery pozwalają na nagrywanie filmów wysokiej jakości, nawet w rozdzielczości 4K. Jest to możliwe dzięki zaawansowanej miniaturyzacji sprzętu. Jednak wymagają one odpowiednio dopasowanych kart pamięci. Tylko wtedy możemy liczyć na precyzję nagrania i odpowiednią jakość obrazu. Karty do kamer sportowych sprawią, że będziemy mogli się przenieść w miejsce, w którym odbywało się nagranie, ciesząc się obrazem ocierającym się o realizm.

Dlaczego karta pamięci ma znaczenie przy kamerach sportowych?

Odpowiednio dopasowana karta pamięci ma duże znaczenie. Zapewnia ona bowiem bezproblemowe nagrywanie filmów, bez względu na warunki, w których takie nagranie się odbywa, ale również powala na zmieszczenie dużej ilości filmów naraz. Bez odpowiedniej karty pamięci może dojść do klatkowania nagranego materiału podczas jego odtwarzania. Wynika to z zastosowania w kamerze zbyt wolnego nośnika pamięci. Jaka karta pamięci do nagrywania 4K sprawdzi się najlepiej? W tej kwestii warto postawić na karty V90, które zapewniają prędkość zapisu minimum 90 MB/s, ale dobrze sprawdzą się również kary pamięci V60, o prędkości zapisu minimum 60 MB/s lub V30, o prędkości zapisu minimum 30 MB/s. Równie istotna jest pojemność karty (64 GB przy kamerach gopro to rozsądne minimum), jak i zastosowane w niej rozwiązanie, dzięki którym cechuje się ona wytrzymałością na określone czynniki zewnętrze oraz częstotliwość użytkowania. Takie karty pamięci do kamer sportowych sprawdzą się zatem nie tylko w amatorskim, ale również w profesjonalnym użytkowaniu.

Jaka karta pamięci sprawdzi się do kamery 4K?

Karty pamięci do kamer sportowych 4K powinny spełniać wygórowane oczekiwania względem technologii ich produkcji oraz osiąganych parametrów. Tylko wtedy spełnią one swoje zadanie. Jaka zatem karta pamięci do nagrywania 4K będzie właściwym wyborem? Wśród dostępnych na rynku producentów kart, doskonałą ofertę posiada marka Samsung. Szczególnie karta pamięci Samsung Pro Endurance microSDXC spełnia wygórowane oczekiwania użytkowników kamer gopro.  Ta karta gwarantuje bowiem prędkość odczytu 100 MB/s o raz zapisu 30 MB/s. Pozwala to zatem na bezproblemowe zapisywanie i odczytywanie filmów w rozdzielczości 4K. Z kartą Samsung Pro Endurance nasze dane są także bezpieczne. Wynika to z licznych testów, które potwierdziły wytrzymałość takiej karty na ekstremalne temperatury (od -25 do nawet +85 stopni Celsjusza). Kartę pamięci marki Samsung wyróżnia ponadto wytrzymałość na działanie promieni rentgena oraz magnes (z którym mamy do czynienia np. przy bramkach lotniskowych). Nie straszna jest im także morska woda. Kary Samsung Pro Endurance mogą być bowiem z powodzeniem użytkowane pod wodą i to nawet przez 72 godziny. Wynika to z zastosowania w ich produkcji najlepszej jakości materiałów, które podlegają rygorystycznym testom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here