Smartfon LG G6 to flagowy model koreańskiego producenta, dedykowany jego fanom i stworzony zgodnie z ich oczekiwaniami. Model nietani, bo w dniu premiery jego cena przekraczała 3000 zł, posiada kilka istotnych atutów, dla których warto zainwestować w to urządzenie. Co przekonuje do wydania sporej sumy pieniędzy na koreańskiego flagowca?

Rewelacyjny wyświetlacz – najmocniejszy punkt modelu

Detalem, na który wielu amatorów fotografowania i przeglądania filmów zwraca uwagę w smartfonach, jest jakość i ostrość obrazu na ekranie. W przypadku LG G6 dosłownie nie ma się do czego przyczepić. Atutem telefonu jest zarówno duża przekątna o długości 5,7 cala, jak i rozdzielczość 2880×1440 pikseli. Wyświetlany na ekranie obraz ma wręcz perfekcyjną ostrość, dzięki której można zobaczyć najdrobniejsze szczegóły. Wyjątkowym walorem ekranu są też jego proporcje  18:9. To idealne wymiary, które szczególnie umożliwiają oglądanie filmów panoramicznych, zawsze uciętych lub zdeformowanych na ekranach o innych parametrach.

Na tym jednak nie koniec zalet, jakie ma wyświetlacz LG G6. Jego proporcje doskonale sprzyjają wyświetlaniu dwóch aplikacji jednocześnie w trybie podzielonego ekranu. Stosunek 2:1 sprawia, że każda z nich zajmuje takie samo pole i nie dominuje czytelnością nad drugą. Idealne kwadraty są też wykorzystywane do robienia zdjęć w tym formacie. Ekran jest również bardzo jasny i doskonale oddaje kolory, dzięki czemu sprzyja przeglądaniu filmów i zdjęć w jasnym świetle.

Procesor, pamięć i oprogramowanie

Mówiąc o atutach LG G6, nie można zapomnieć o układzie, który go napędza. Jest nim pochodzący  jeszcze z poprzedniego modelu Snapdragon 821 oraz 4 GB RAM. Nie należą one może do najlepszych na rynku, ale świetnie radzą sobie z obsługą urządzenia, zapewniając bardzo płynną pracę. Doskonałym potwierdzeniem tego faktu jest obsługa wymagających gier, a także podwójnej aplikacji na podzielonym ekranie. Pod tym względem G6 spełnia standardy urządzenia z najwyższej półki cenowej. Płynność działania idzie też w parze z dobrze wyposażoną nakładką na system Android 7. Posiada ona między innymi takie funkcje jak wykonywanie zrzutów ekranu, optymalizator pracy smartfona, wykonywanie notatek, tryby oszczędzania energii oraz funkcję Always-on-display umożliwiającą podgląd powiadomień na wygaszonym ekranie.

Aparat – 13 Mpx razy dwa

Aparaty fotograficzne to odpowiedź na nowy trend umieszczania w jednym urządzeniu dwóch obiektywów o takiej samej rozdzielczości. Dwa główne aparaty, umiejscowione z przodu i z tyłu urządzenia, umożliwiają  zarówno wykonywanie selfie wysokiej jakości, jak i zdjęcia np. krajobrazu. W LG G6 obiektywy mają po 13 Mpx, ale nie są identyczne, bowiem kąt widzenia jednego z nich wynosi aż 125 stopni. To idealna okazja do wykonywania zdjęć panoramicznych, które potem można przeglądać na długim ekranie. To również znacznie większe możliwości do kadrowania większej grupy znajomych na jednej fotografii. Drugi obiektyw z kolei świetnie sprawdza się przy gorszym oświetleniu. Jako uzupełnienie warto wymienić Auto Focus z detekcją twarzy oraz optyczną stabilizację obrazu.

Wśród innych atutów pojawia się również wytrzymałość przetestowaną w standardach amerykańskiej armii, a także wodoszczelność zgodną z normą IP68. Na solidność wskazuje też jego zewnętrzna budowa, w tym grube aluminiowe ścianki boczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here