księgowa

W dzisiejszych czasach prowadzenie biura rachunkowego nie może się już ograniczać jedynie do właściwej ewidencji i doradztwa w zakresie podatków. Oczekiwania klientów i warunki panujące na rynku powodują, że także księgowi powinni zainteresować się działaniami reklamowymi. Kilka podstawowych produktów marketingowych pomaga nie tylko rozreklamować firmę, ale również utrzymać klientów i stworzyć pozytywny obraz biura rachunkowego i jego pracowników.

Strona internetowa biura rachunkowego

Badania wskazują, że obecnie zasadniczym źródłem informacji jest przede wszystkim Internet. To właśnie w wyszukiwarce internetowej szukamy odpowiedzi na nurtujące nas pytania oraz wyszukujemy adresów interesujących nas podmiotów. Jeśli właścicielom biura rachunkowego zależy na tym, aby każdy, kto szuka pomocy księgowej, od razu otrzymał namiar na ich firmę, to powinni skupić się na stworzeniu atrakcyjnej strony internetowej i jej właściwym pozycjonowaniu.

Z całą pewnością godną polecenia agencją reklamową jest StudioKreacja.pl. Pracujący w niej specjaliści potrafią stworzyć atrakcyjne wizualnie i merytorycznie strony internetowe. Katalog usług obejmuje zarówno tworzenie prostej wizytówki firmy, jak również opracowanie bloga lub serwisu korporacyjnego. Zakres zadań zależy od wymagań klienta i skali prowadzonej przez niego działalności. Agencja proponuje atrakcyjne ceny i zapewnia opracowanie graficzne, wsparcie techniczne oraz organizacyjne. Klienci otrzymują efektowną stronę internetową, która jest responsywna (dopasowana nie tylko do monitora  komputera, ale także ekranu smartfonu lub tabletu) i zoptymalizowana pod względem SEO.

E-marketing w działalności biura rachunkowego

W tworzeniu pozytywnego wizerunku współczesnego biura rachunkowego istotną rolę może również odgrywać e-marketing. Można tutaj wymienić co najmniej kilka rozwiązań w tym zakresie. Na pewno warte rozważenia jest skorzystanie z Content Marketingu. Właściwe opracowanie treści oraz wiedza w zakresie ich lokalizacji znacząco wpływa na przewagę konkurencyjną każdej firmy. Jakość tekstów ma znaczenie zarówno w przypadku ich publikacji na stronie internetowej, jak i Facebooku, blogu lub newsletterze.

E-marketing obejmuje również właściwe zarządzanie mailingiem, w tym opracowanie szablonu firmowego newslettera oraz automatyzację e-mail marketingu. StudioKreacja.pl pomaga swoim klientom, między innymi: ustalić zakres oraz powtarzalność tematów, segmentować subskrybentów oraz analizować statystyki.

Branding a biuro rachunkowe

Na koniec warto podkreślić ideę brandingu. W przypadku biura rachunkowego ciągle spore znaczenie odgrywają namacalne materiały marketingowe. Klienci na co dzień korzystają z zasobów sieci, ale jednocześnie zwracają uwagę na takie gadżety jak papierowy kalendarz, rollup czy notes. Rolą agencji marketingowej jest troska o profesjonalny wygląd takich artykułów. Szczególnie ważne jest logo oraz infografika, w tym ich atrakcyjność, spójność i jednolitość.

W praktyce biznesowej wciąż funkcjonuje coś takiego jak papier firmowy z oryginalną sygnaturą. Taki druk nie powinien być przeładowany treścią. Wystarczy, aby zamieścić na nim logo firmy (zazwyczaj w górnej części strony) oraz dane kontaktowe (zazwyczaj w dolnej części strony).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here