Jesteś przedsiębiorcą, twoja firma przynosi zyski, sprzedajesz atrakcyjny produkt, a o zarządzaniu zespołem wiesz już prawie wszystko? Być może słyszałeś o skutecznych sposobach motywowania i nagradzania pracowników. Być może niektóre z tych rozwiązań wdrożyłeś nawet do swojego biznesu. Wobec tego pora na kolejny krok. Jeśli twoja firma się rozrasta, planujesz nowe zatrudnienia, chcesz efektywniej zarządzać zespołem, potrzebujesz lepszych narzędzi motywacyjnych – zastanów się nad wdrożeniem spójnego systemu efektywnościowego.

Z czym to się je?

Sodexo Effect – Długofalowy Program Efektywności to produkt stworzony z myślą o przedsiębiorcach poszukujących sprawdzonego, intuicyjnego narzędzia, które pomoże im zwiększyć efektywność zespołu. Program został skonstruowany w taki sposób, by przedsiębiorca nie musiał poświęcać cennego czasu na wymyślanie coraz to nowszych benefitów pracowniczych. Jest on niezwykle łatwy w obsłudze i w pełni transparentny – każdy pracownik może śledzić online postępy swoje i swojego zespołu. Co ważne, nagrody oferowane pracownikom nie są z góry narzucane – każdy uczestnik programu może samodzielnie wybrać dla siebie dowolną spośród ponad 1500 różnych nagród prezentowanych w katalogu. Razem z Programem przedsiębiorca otrzymuje profesjonalne wsparcie eksperta, który pomoże mu wdrożyć program, zapoznać się z jego funkcjami, utworzyć konta pracownicze. W ramach programu zyskujemy także wsparcie prawne, gotowy system komunikacji z pracownikami i w pełni funkcjonalną administrację systemem. Dzięki rozbudowanemu panelowi komunikacyjnemu bez trudu skontaktujemy się z naszymi pracownikami, zachęcając ich do wzięcia udziału w wyzwaniach motywacyjnych. Brzmi dobrze, prawda?

Dla kogo?

System Efektywności sprawdzi się doskonale w zasadzie w każdym modelu zarządzania. Bez względu na to, czy prowadzimy małe, średnie, czy duże przedsiębiorstwo, program wspomoże nas w codziennej pracy, skutecznie motywując naszych podwładnych do działania. Warto rozważyć wprowadzenie programu szczególnie w większych przedsiębiorstwach, w których funkcjonują zespoły o różnorodnych potrzebach. Dzięki jego elastyczności mamy szansę jeszcze lepiej odpowiedzieć na potrzeby naszych podwładnych.

Co warto nagradzać?

Program jest niezwykle plastyczny i oferuje wiele rozwiązań, wśród których każdy przedsiębiorca znajdzie takie narzędzia, które dobrze wpasują się nie tylko w specyfikę funkcjonowania jego przedsiębiorstwa, ale także doskonale odpowiedzą na potrzeby jego pracowników. Oto przykłady działań ujęte w Programie Sodexo Effect jako warte nagrodzenia:

– Innowacyjność: działanie to zachęca pracowników do sięgania po odważne, nowoczesne rozwiązania. Dzięki temu mamy okazję wypróbować nowoczesne narzędzia w praktyce. Być może okaże się, że któreś z nich usprawni system pracy w naszym przedsiębiorstwie?

– Efektywne wdrożenia: zmotywowani pracownicy przykładają większą wagę do dokładnego i efektywnego przeprowadzania wdrożeń dla klientów. Poświęcają swoim projektom więcej uwagi, są bardziej skupieni i skoncentrowani na celu.

– Rzucenie nałogu: czy wiesz, że palący pracownik każdego dnia przeznacza nawet do 40 minut na przerwy na papierosa? Coraz więcej pracodawców wspiera swoich podwładnych w walce z nałogiem – dzięki temu zyskują nie tylko skoncentrowanego na pracy członka załogi, ale też przyczyniają się do polepszenia kondycji zdrowotnej społeczeństwa.

– Zmniejszona rotacja: jeśli zależy nam na długofalowej, efektywnej współpracy z podwładnymi – możemy wprowadzić system nagradzania za lojalność wobec pracodawcy i osiągnięcie określonego stażu pracy.

– Mniejsza absencja: nieprzewidziane sytuacje losowe mogą się zdarzyć każdemu. Pamiętajmy jednak o tym, że często chorujący pracownik jest obciążeniem dla przedsiębiorstwa (koszt zastępstwa lub oddelegowania części zadań innym członkom zespołu), warto więc zachęcić swoich podwładnych do dbania o zdrowie, wykonywania badań profilaktycznych oraz do aktywności fizycznej, dzięki której zmniejszy się ich absencja w pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here