Pit-37 jest wybierany przez 82 procent polskich podatników. Jak prawidłowo go rozliczyć? Jak wypełnić formularz, by mieć pewność, że deklaracja będzie przygotowana poprawnie?

Pit 37 rozliczenie – dla kogo jest przeznaczone?

Rozliczenie pit 37 jest przeznaczone dla wszystkich podatników, którzy otrzymują wynagrodzenie z tytułu umowy o pracę, emerytury, umowy zlecenie i umowy o dzieło. Jeżeli uzyskuje się przychody z innych źródeł, należy je rozliczyć na innym formularzu pit.

Pit-37 – szybkie rozliczenie dzięki programowi do pit

Jak rozliczyć pit 37, by mieć pewność, że deklaracja jest wypełniona prawidłowo? Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z programu do pit. Program umożliwia wypełnienie deklaracji w ciągu kilku minut bez konieczności posiadania specjalistycznej wiedzy na temat podatków. Polskie prawo podatkowe jest jednym z najbardziej skomplikowanych na całym świecie, dlatego program jest ogromnym ułatwieniem dla przeciętnego podatnika.

Rozliczenie pit 37 jest prostsze dzięki programom takim jak pitax.pl/pit-37. Korzystając z nich, formularz wypełnia się w ciągu kilku minut, bez obaw, że pominie się niektóre pola. Ponadto program umożliwia rozliczenie ulg podatkowych i wybranie organizacji pożytku publicznego, której przekaże się 1 procent podatku. Korzystanie z programów jest polecane podatnikom, którzy dotychczas decydowali się na złożenie pit-40 przez pracodawcę w ich imieniu.

Program ułatwiający rozliczenie przez Internet

Obecnie większość podatników wybiera opcję rozliczenia się z urzędem skarbowym przez Internet. Wysłanie pita online pozwala uniknąć kolejek w urzędzie skarbowym oraz szybciej otrzymać zwrot nadpłaconego podatku. Pit 37 online trafia do urzędu nawet poza godzinami jego pracy, dzięki czemu osoby, które długo pracują i mają mało wolnego czasu, nie muszą brać wolnego dnia w pracy, aby zdążyć ze złożeniem deklaracji na czas. Deklarację przez Internet można złożyć nawet w ostatnim dniu rozliczeń pit za dany rok, już po zamknięciu urzędów – urząd uzna, że deklaracja została złożona w terminie, nawet gdy pit wpłynie tuż przed północą 30 kwietnia 2018 roku.

Co ważne, liczba deklaracji wymagających korekty jest wyższa w przypadku pitów składanych w formie tradycyjnej. Pity w wersji elektronicznej nie wymagają podpisu, są wypełniane w programie, a podatnik ma pewność, że wpisuje wszystkie kwoty do odpowiednich rubryk. Dzięki temu konieczność ponownego złożenia deklaracji podatkowej pojawia się niezwykle rzadko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here