QLED TV

High-endowe telewizory odznaczają się coraz ciekawszymi technologiami. Poznaj przyszłość i przekonaj się, jakie innowacje czekają na ciebie z QLED TV.

Telewizory QLED – ekrany jutra już dziś

Samsung QLED TV to nowa technologia, która opiera się na tzw. Quantum Dot. Jest to kropka kwantowa – materiał półprzewodnikowy, który podświetla ekran za pomocą wielkości nanocząsteczek. W praktyce oznacza to najlepszą możliwą ekspresję kolorów, co w  połączeniu z innymi technologiami pozwala na otrzymanie absolutnie bezkonkurencyjnych modeli telewizorów. Ekran prezentuje dokładnie każdy detal, idealnie odwzorowuje kontrast i radzi sobie z każdym filmem, grą oraz serwisem informacyjnym. Ale na tym się nie kończy wspomniana innowacyjność. Jest ona wspierana także przez jeszcze bardziej zaawansowane narzędzia. Należą do nich:

  1. Rozdzielczość 8K – niektóre telewizory QLED TV obsługują wysoki standard rozdzielczości, który czterokrotnie poprawia rezultaty 4K. To aż szesnaście razy lepsze odwzorowanie detali od tego, które charakteryzuje standardowe Full HD. Dokładna liczba pikseli to 7680 na 4320. Tak ogromna rozdzielczość to wielkie obciążenie dla podzespołów telewizora i niekiedy dodatkowe problemy związane z brakiem treści w tym standardzie. Najnowsze TV QLED radzą sobie i z tą kwestią.
  2. Sztuczna inteligencja – uczenie maszynowe znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach, jednak w telewizorach QLED widzimy ich działanie w praktyce. 8K jest generowane przez sam telewizor. Nie ma więc znaczenia źródło, bo mechanizm upscalingu poradzi sobie z telewizją naziemną i grami. Algorytmy uczenia się maszynowego mają swój udział w dostarczaniu idealnego obrazu.
  3. Wydajne procesory – telewizory Samsung QLED 2020 – Q800T i 950T charakteryzują się nieporównywalnie mocniejszymi od innych rozwiązań na rynku układami Quantum 8K, ale mniejsze modele z rozdzielczością 4K również stawiają na bardzo wydajne rozwiązania. Quantum 4K jest procesorem, którego sprawność działania stanowi solidne wsparcie w trakcie obsługi telewizora i standardu SmartTV.
  4. Genialne audio – poza obrazem w konsumpcji treści liczy się oczywiście dźwięk. W przypadku najlepszych modeli QLED mamy do czynienia z niesamowitymi technologiami – wzmacnianiem głosu AVA, Funkcją Adaptacji Dźwięku i np. technologią podążania za obiektem – QTS+. W związku z tym nie musimy dysponować drogim sprzętem Hi-Fi, by móc zanurzyć się jeszcze bardziej w każdy kinowy świat.

Samsung QLED 2020 – wiele dostępnych wariantów

Jeśli zdecydujemy się na QLED TV, ważne będzie dostosowanie telewizora do naszych potrzeb. Producent wychodzi do nas z licznymi wariantami. Wszystkie łączą dwie rzeczy – świetnej jakości obraz i niesamowity, bezramkowy design – z trzech (niepełny) lub czterech (pełny) stron. Najbardziej podstawowy model to Q6XT. Jego wyróżnikiem jest niska jak na swoją klasę cena i zastosowanie procesora Quantum Lite. Droższy model z serii Q7XT zawiera wydajniejszy procesor Quantum 4K. Telewizory QLED Q80T dysponują także Quantum HDR 1500 i Bezpośrednim Strefowym Podświetleniem 8X. Wydajne modele Q800T są kwintesencją TV QLED – ekran 8K z Bezpośrednim Strefowym Podświetleniem 16X. Absolutnie bezkonkurencyjny model 950T dysponuje również ekranem 8K, tutaj mamy jednak do czynienia z Bezpośrednim Strefowym Podświetleniem 32X i jednolitym designem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here