robot dziecięcy - jaki wybrać?

Roboty zabawkowe zyskują coraz większą popularność, w ostatnim czasie. Ze zwykłych, zdalnie sterowanych urządzeń zamieniły się w inteligentne gadżety, które zapewniają dzieciom wyśmienitą zabawę i skuteczną je edukują.

Jaki robot dla dziecka jest najlepszy?

Odpowiedni robot dla dziecka to nie tylko taki, który gwarantuję świetną rozrywkę. Modele bardziej zaawansowane mają możliwość reagowania na gesty i proste komendy, potrafią nawet odczytywać temperaturę miejsca, w którym się znajdują.

Przed wyborem robota dla dziecka należy zwrócić uwagę, czy posiada dodatkowe funkcję, a jeżeli tak, to jakie. Bogatsze modele świetnie sprawdzają się również jako nauczyciele języka obcego. Możliwości jak widać jest wiele.

Roboty dla dziecka – od jakiego wieku?

Roboty dostępne w sklepach są dedykowane dzieciom od 3 roku życia. Są świetną formą zabawy dla dziecka oraz dobrym narzędziem rozwoju. Roboty dla najmłodszych dzieci to proste urządzenia, które nie posiadają dodatkowych funkcji, za to są wytrzymałe. Jeżeli kupimy model, który jest zbyt zaawansowany dla malucha, dziecko zniszczy go lub zniechęci się do niego.

Roboty zabawki dla dzieci

Żeby wiedzieć, który robot będzie odpowiedni dla naszego dziecka, należy sugerować się oznaczeniem, które znajduje się na opakowaniu. Taka informacja mówi nam, dla jakiego przedziału wiekowego dedykowana jest zabawka. Wtedy wiemy co wybrać. Dobrze dobrana zabawka, do wieku dziecka ma wpływ na jego bezpieczeństwo. Roboty, które posiadają małe części, które są w zestawie mogą stanowić zagrożenie dla młodszego dziecka.

Zaawansowane modele robotów przeznaczone są dla dzieci, które skończyły 8 lat. Dziecko w tym wieku posiada odpowiednią koordynacje ruchową i potrafi wydawać polecenia.

Czego uczą zabawkowe roboty?

Bardziej zaawansowane modele robotów mają wiele funkcji dodatkowych, robot może mówić nawet w obcym języku – dzięki czemu dziecko zdobywa nową wiedzę. Roboty dla dzieci uczą praktycznych umiejętności. Wiele robotów zabawkowych ma takie funkcje, jak: śpiewanie, tańczenie, poruszanie się w dowolnym kierunku, a nawet wykonywanie manewrów. Zabawa robotami ćwiczy sprawność dziecka, rozwija jego wyobraźnie oraz zmysł przestrzenny.

Przeczytaj tez: http://www.hostowisko.pl/pluszaki-dla-dzieci-kultowe-zabawki-dla-dzieci/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here