Własny biznes z niskim wkładem własnym

Myślisz o własnym biznesie, ale dysponujesz tylko kilkoma tysiącami kapitału początkowego? Nic straconego! Dobrym rozwiązaniem jest na przykład franczyza. Sklep spożywczy pod znaną marką stanowi idealną odpowiedź na potrzeby przyszłych przedsiębiorców, którzy szukają sprawdzonego pomysłu na biznes, ale nie mają zbyt wiele środków „na start”. Co warto o tym widzieć i jakie są jeszcze inne opcje?

Opłacalna franczyza – sklep spożywczy

Jeśli chodzi o współpracę, jaką jest franczyza (sklep spożywczy), czy sama działalność w branży handlowej należy do najchętniej wybieranych przez przedsiębiorców rozwiązań. Dlaczego? Ponieważ to prawie pewny zysk. Praktycznie w każdej dzielnicy dobrze zaopatrzony punkt handlowy jest miejscem bardzo cenionym przez klientów.

Decydując się na taką formę prowadzenia działalności, zyskujesz bardzo wiele. W przypadku niektórych franczyzodawców jest to lokal (za który nie musisz płacić), oraz towar, oznakowanie sklepu, niezbędny sprzęt, kompleksowe doradztwo i wsparcie biznesowe i coś, czego nie widać, a co jest bardzo ważne – reklamę i promocję.

Sama umowa franczyzowa – o ile jest profesjonalnie napisana – gwarantuje ci poczucie bezpieczeństwa, precyzując twoje przywileje i obowiązki.

A co najważniejsze – wpłacasz niewielki kapitał początkowy w porównaniu z inwestycją jaką musiałbyś ponieść w przypadku własnej działalności. Najbardziej renomowani franczyzodawcy z branży handlowej oczekują zaledwie kilkutysięcznej opłaty wstępnej. Nie jest to dużo, biorąc pod uwagę liczne korzyści, jakie daje franczyza. Sklep spożywczy zgodnie z zapisami umowy franczyzowej gwarantuje franczyzobiorcom przychód podstawowy przynajmniej kilkunastu tysięcy miesięcznie.

Działalność specjalistyczna prowadzona osobiście

Kolejnym pomysłem na biznes z niskim wkładem własnym jest działalność polegająca na świadczeniu usług, wykonywana pod własnym nazwiskiem, w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej.

Na taką opcję decydują się przedstawiciele różnych branż: artyści, marketingowcy, programiści i web developerzy, graficy, filmowcy, pisarze, hydraulicy itd.

O ile twoja działalność nie wymaga wkładu pieniężnego w postaci zakupu sprzętu (który możesz zdobyć, starając się chociażby o państwowe lub unijne dofinansowania), to można powiedzieć, że na początku nie ponosisz żadnych kosztów, oczywiście poza podstawowymi kwotami związanymi z prowadzeniem przedsiębiorstwa.

Minusem jest to, że aby taka działalność się opłacała, trzeba mieć bazę klientów i stabilność zleceń.

Szkolenia i korepetycje online

Inną alternatywą są usługi edukacyjno-szkoleniowe świadczone przez Internet. Ponieważ ta przestrzeń biznesowa funkcjonuje online, to nie trzeba ponosić kosztów związanych z zakupem lub wynajmem biura. Nie ma też konieczności kupowania specjalistycznego sprzętu, a więc jest to już spora oszczędność.

Na początku w zupełności sprawdzi się zwykły domowy laptop z łączem internetowym i kamerą. W miarę rozwoju firmy możesz kupować programy komputerowe z płatną licencją, lepszy mikrofon, pomoce dydaktyczne itd.

Tak więc przy korepetycjach i szkoleniach online możesz dzielić się swoją wiedzą za wynagrodzenie, bez konieczności inwestowania dużych środków już na starcie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here