Edukacyjny prezent dla dziecka

Zabawki dziecięce nie pełnią, a w każdym razie nie powinny pełnić wyłącznie funkcji rozrywkowej. Dobrze jest, gdy przy okazji uczą malucha nowych umiejętności i kreatywności oraz pokazują, jak działa świat. Sprawdź, jakie ciekawe zabawki edukacyjne możesz podarować dziecku na Boże Narodzenie lub inną okazję!

Pająk robot Hexbug

Zdalnie sterowany robot w kształcie pająka z pewnością spodoba się każdemu dziecku! Stworzonko porusza się w dowolnym kierunku niczym pająk, potrafi obracać się o 360° i jest wyposażone w czerwoną diodę LED imitującą oko. Dzięki plastikowej, przezroczystej obudowie maluch może obserwować, jak zachowują się elementy mechanizmu umieszczone wewnątrz zabawki. Urządzenie i pilot są zasilane przy pomocy dołączonych do zestawu baterii.

Matematyczno-humanistyczny zestaw Ozobot

Na zestaw składa się dwustronna mata, książka Kodowanie na dywanie 2 oraz krążki, które można na niej układać w dowolnej konfiguracji. Dzielą się one na matematyczne (znaki kierunku, cyfry) oraz humanistyczne (literki, ilustracje) – przy pomocy tych elementów dziecko może uczyć się podstaw programowania, grać w gry logiczne (na przykład Sudoku) oraz rozwijać pamięć i kreatywność. Zestaw dostępny jest w sklepie internetowym Botland.

Lego Mindstorms EV3

Lego Mindstorms EV3 to seria produktów, które pozwalają na budowę i programowanie własnych robotów wykorzystujących czujniki, silniki, elementy mechaniczne oraz centralną jednostkę logiczną. Wszystkie części są wstecznie kompatybilne, dlatego można łączyć je również z poprzednimi odsłonami cyklu Mindstorms. Wśród produktów z tej serii można znaleźć między innymi zestawy podstawowe i rozszerzeniowe, wersje edukacyjne, akcesoria (moduły Wi-Fi, zasilacze i inne), a także elementy konstrukcyjne (czujniki, silniki, akumulatory) oraz poradniki w formie książkowej. Taki prezent nadaje się nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych – zapewnia dużo zabawy i potężną dawkę wiedzy!

Laboratorium mechaniki Monster Truck

Laboratorium mechaniki Monster Truck to dzieło włoskiej firmy Clementoni, która specjalizuje się w tworzeniu zabawek edukacyjnych. Zestaw składa się z 200 elementów, z których można zbudować aż dziesięć różnych modeli. Dzięki takiej zabawie dziecko łatwo zrozumie zasady działania wielu stosowanych na co dzień elementów mechanicznych, takich jak mechanizm różnicowy, napęd zębatkowy, tłok, korbowód czy przekładnia ślimakowa. Zabawka jest odpowiednia dla dzieci powyżej ósmego roku życia.

Pimoroni Bearable Bear Kit

Bearable Bear Kit jest zestawem elektronicznych przypinek o tematyce związanej z lasem. Znajduje się tam także nić przewodząca, dzięki której możliwe jest połączenie dwóch elementów ze sobą. Taka zabawka to znakomity wstęp do nauki elektroniki – świecące przypinki uruchamiające się dzięki czujnikowi ruchu, który można doszyć do dowolnych tekstyliów, na przykład do ubrania lub worka na buty. Oprócz podstaw działania urządzeń elektronicznych zestaw rozwija również umiejętności manualne.

Robot edukacyjny Makeblock mTiny Genius Kit

To propozycja dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Robocik w kształcie pandy potrafi wyrazić ponad dziesięć emocji poprzez interaktywne oczy, wydaje blisko 300 dźwięków i nie wymaga do działania dodatkowych urządzeń. Uczy on maluchy nowych umiejętności metodą kinestetyczną, wykorzystując fizyczne mapy i bloki. Dzieci mogą w ten sposób poznać podstawy matematyki, a także innych dziedzin (na przykład muzyki czy interakcji społecznych). Zabawka jest wykonana z bezpiecznych, przyjaznych dla środowiska materiałów i wyposażona w system zasilania akumulatorowego, który eliminuje obecność zbędnych kabli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here