Strony internetowe www – podpowiadamy co na nich zamieścić

Strony internetowe to w dzisiejszych czasach swego rodzaju must have. Przeglądając sieć można trafić na wiele ciekawych witryn, które wręcz zachęcają do ponownych odwiedzić lub do zakupów w prowadzonym sklepie on-line. Zdarzają się jednak również takie, na których nie spędza się nawet minuty. Właśnie dlatego poniżej zamieszczamy wskazówki na temat wyglądu strony internetowej www.

Strony internetowe www tworzone z umiarem

Już na samym początku, przy projekcie grafiki warto zachować umiar. Nie ma bowiem dla potencjalnego użytkownika nic gorszego od nadmiaru informacji, ikonek i grafik. Takie wygląd bowiem, wpływa rozpraszająco, wprowadza również niepotrzebny chaos i znacznie utrudnia znalezienie wartościowych informacji. Właśnie dlatego ważne jest, by na stronie umieszczać jedynie konkretne informacje. Mowa tutaj os tworzeniu kilku zakładek, które będą znajdowały się w bardzo widocznym miejscu. Dobrym rozwiązaniem jest ich umieszczenie w lokalizacji loga lub nazwy firmy. Tam też powinno znaleźć się jedno zdanie, które określi osobę prowadzącą stronę, firmę, którą promuje, bądź zakres działalności sklepu. To bardzo ważne, ponieważ użytkownicy nie lubią się domyślać, gdzie trafili. Wolą taką informację mieć na tzw wyciągnięcie ręki.

Strony internetowe www – zakładki

Wspomnieliśmy o zakładkach. Teraz czas na rozszerzenie tematu. Mimo iż zakresy działalności firm, czy pojedynczych osób są różne to pozostaje jedna stała, której warto przestrzegać. Nią właśnie jest tworzenie określonych działów na stronie www. Tak więc, należy zadbać o zakładki typu: O nas, Aktualności, Kontakt. Dodatkowo w zależności od tego kogo lub czego dotyczą strony internetowe www można tworzyć zakładki: galeria, produkty, cennik, oferta. W nich należy jak najdokładniej przedstawiać swoją ofertę. Dobrze jest pisać od akapitów lub myślników gdyż wówczas dużo łatwiej jest znaleźć interesujące wiadomości.

Strony internetowe www są dla klienta!

To jest zasada, o której nie wolno zapominać. Właśnie według niej działa większość firm, która tworzy strony internetowe jak np https://netstyle.pl/oferta/strony-internetowe. Dlaczego jest to tak ważne? Mianowicie, że to oni wpływają na popularność strony, czy prowadzonego na niej sklepu. To oni także nie chcą marnować zbyt wiele swojego cennego czasu. W związku z tym, cały czas należy pamiętać o funkcjonalności połączonej z atrakcyjnym, ale nie przesadzonym wyglądem witryny. Niech treści będą konkretne, a aktualności stale odświeżane, by nikt nie miał wątpliwości, że strona nadal jest prowadzona.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here